Profil školy

Profil školy

Základná škola s materskou školou v Muráni je plne organizovaná škola. Priestorové podmienky sú vo vzťahu k počtu žiakov dobré. Škola sídli v štyroch budovách.

V budove z roku 1934 sú štyri triedy prvého stupňa.

V budove z roku 1961 je šesť tried druhého stupňa, trieda nultého ročníka, žiacka a učiteľská knižnica, kabinety, kancelária výchovného poradcu, školský klub detí, počítačová učebňa.

Telocvičňa bola vybudovaná v roku 1984 a patrí k najväčším v okrese Revúca.

Budova školskej jedálne, dielní a dvojtriednej materskej školy bola odovzdaná do užívania v roku 1999.

Okolie školy je pekne a starostlivo upravené a udržiavané. Žiaci majú k dispozícii aj školský pozemok.

Viacúčelové ihrisko s umelým trávnikom budované obcou Muráň za spolufinancovania školy pri terénnych úpravách, je tesne pred odovzdaním do užívania.

Počet žiakov školy sa v posledných rokoch pohybuje okolo 190 detí v ZŠ a 45 v MŠ. Väčšina žiakov je z Muráňa, zo spádových obcí dochádza asi 60 žiakov.

Priemerný počet učiteľov vzhľadom na veľkosť školy je 14 v ZŠ a 4 v MŠ. Všetci učitelia ZŠ majú vysokoškolské vzdelanie s pedagogickou a odbornou spôsobilosťou. Učitelia prvého stupňa si rozširujú svoju kvalifikáciu v cudzích jazykoch, asistentka učiteľa študuje špeciálnu pedagogiku. V škole pôsobí externe školská špeciálna pedagogička, asistentky učiteľa a sociálny pedagóg (kumulovaná funkcia s výchovným poradcom).

Škola je zapojená do projektu Rovnaká šanca, do štipendijného programu Divé maky, v školskom roku 2008/2009 predložila dva projekty a v školskom roku 2009/2010 sa ukončili práce na zatepľovaní školy (spojené s výmenou plastových okien na všetkých budovách školy).