Federika Viktória Antalíková

Školu budúcnosti si predstavujem takto: Elektrina bude čisto bio. Nebude pochádzať z atómových elektrární. Škola bude natretá farbou, ktorá sa cez deň mení na rôzne farby  a v noci bude svietiť, lebo tá farba bude fosforeskujúca. Na svetle bude svietiť. Strecha bude vysúvacia a na hodine vesmírológie môžu deti sledovať vesmír.

Na hodine zoológie sa tunelmi žiaci premiestnia do budovy so strechou zo skla a budú si poznámky nahrávať na zaznamovačku poznámok. Budú tam zvieratá zoradené podľa kontinentov. Pri ohradách zvierat budú dotykové tabuľky, na ktorých si žiaci budú môcť pozrieť informácie o zvierati, pri ktorom sa nachádzajú.

Na hodine dávnopisu sa žiaci ocitnú v školskom múzeu, v ktorom budú zaujímavé témy a záznamy uložené na kazetách. Keď kazety vložíte do robota s obrazovkou 4D, usadíte sa v solárne poháňanom kresle, ktoré vie lietať.

Na pohybovej hodine sa bude hrať flyball. Flyball je hra, na ktorej sú v stene  zabudované bránky, ale nie na zemi. Sú vo väčšej výške a hráči si obujú topánky poháňané vzduchom. Kopú do lopty, ktorá sa tiež vznáša.

Na svetografii budú stoly, ktoré sa zapnutím gombíka zmenia na dotykové mapy. Na kraji sa bude dať vložiť USB kľúč, na ktorom bude učivo, poznámky, žiacka knižka, úlohy a projekty.

Počtológia nahradí matematiku. Na tejto hodine  sa budú počítať rôzne počtové operácie na dotykovej obrazovke. Prestávky budú v miestnosti, kde budú lavice, automaty na desiatu, pitie, alebo sladkosti.

Po prestávke sa žiaci premiestnia na hodinu vedy a technológie. Toto sa nedá predstaviť.

Na jazykológii si vyberiete jazyky, na ktoré chcete chodiť.

Hodina zbraňológie má predstavovať rôzne zbrane, ale aj hrozbu zbraní.

Rastlinológia bude hodina, na ktorej sa budú poznávať rôzne rastliny nie len dnu, ale aj von, aj v sklenníkoch.

Na hodine melódie budú môcť žiaci hrať na rôznych hudobných nástrojoch a učiť sa o rôznych hudobných skladateľoch.

Modelárska a výtvarno-vzdelávacia hodina bude predstavovať tvorivosť, fantáziu a kreativitu.

Krúžky budú rôzne, napr. jazykové, jazdenie na koňoch, tanečný, maliarsky, varenia a pečenia, šitia, modelárstva, interiérového dizajnu, technológie, návrhu šiat, atď.

Veľké prestávky budú na školskom dvore, ale v čase zlého počasia žiaci ostanú vo svojich triedach.

UPOZORNENIE: Túto predstavu školy budúcnosti nebude možná zrealizovať v blízkej budúcnosti z dôvodu finančného, rôznych katastrof zapríčinených človekom alebo prírodou.