| Názov školy | Základná škola s materskou školou Muráň |
| Adresa školy | 049 01 Muráň č. 353 |
| Telefón | 058/4494239 0905947319 |
| zssmsmuran@gmail.com | |
| WWW stránka | https://skolamuran.edupage.org |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Andrea Marčáková | 0584494239 | 0905947319 | zssmsmuran@gmail.com |
| ZRŠ | Mgr. Jana Murková | 0584494239 | 0915823236 | murkova@muran.sk |
| ZRŠ | Mgr. Ivica Bombová | 0915367830 | ivica.bo@centrum.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Zuzana Labošová | |
| pedagogickí zamestnanci | Miroslava Ďurejová | |
| ostatní zamestnanci | Bc. Alena Laurenčíková | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Denisa Rekemová | |
| Ján Melicher | ||
| Monika Matajzová | ||
| Katarína Bialončíková | ||
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Peter Kontúr | |
| Ing. Juraj Frandel | ||
| Ing. Cyril Bábeľa | ||
| Bc. Pavol Kamoďa |
| Názov | Obec Muráň |
| Sídlo | Muráň 329 |
| Telefón | 0905527420 |
| starosta@muran.sk |
Zasadnutia Rady školy:
06.10.2023
09.11.2023
27.03.2024
26.06.2024
Uznesenia:
06.10.2023
1. Rada školy schvaľuje nový štatút RŠ
2. Rada školy berie na vedomie:
- Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2022/2023
- Plán práce na školský rok 2023/2024
09.11.2023
1. Rada školy berie na vedomie požiadavky škôlky na vymaľovanie priestorov.
27.03.2024
1 Rada školy schvaľuje Plán práce a zasadnutí RŠ na rok 2024.
2. Rada školy berie na vedomie Výročnú správu za rok 2023.
26.06.2024
1. Rada školy schvaľuje návrh na počty tried a počty žiakov v školskom roku 2024/2025.
2. Rada školy berie na vedomie:
a) správu riaditeľky školy a autoevalváciu ZŠ s MŠ Muráň,
b) správu Štátnej školskej inšpekcie.
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ pre 1.stupeň | Mgr. Tatiana Skubachová | predmety 1.stupňa |
| PK jazykov a všeobecnovzdelávacích predmetov | Mgr. Martin Béreš | SJL, ANJ, NEJ, DEJ, ETV, NBV, VYV, HUV, TSV, OBN, GEG |
| PK prírodovedných predmetov | Ing. Ingrid Antalová | MAT, FYZ, CHE, BIO, TEC, INF, SEE |
Počet žiakov školy: 148
Počet tried: 13
Podrobnejšie informácie:
1. mája 2024 bola zrušená VIII.B - špecialna trieda. Žiaci ( 5 ) boli zaradení do VIII.A triedy ako inkluzívni žiaci.
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 13 |
| počet žiakov | 8 | 9 | 8 | 14 | 24 | 30 | 27 | 17 | 11 | 148 |
| z toho v ŠKD | 7 | 5 | 6 | 1 | 19 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Odborní zamestnanci | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|---|
| TPP | 19 | 12 | 19 | 12 | |
| DPP | 5 | 1 | 1 | 5 | 1 |
| Znížený úväzok | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| ZPS | 1 | 2 | 1 | 2 | |
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 2 | 17 | 19 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 0 | 4 | 4 |
| odborný zamestnaec | 1 | 1 | |
| spolu | 2 | 23 | 25 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| V.A | SJL, ANJ, HUV, INF, VYV, TEC, DEJ | 15 |
| V.B | HUV, INF, TEC, TSV, DEJ | 5 |
| VI.A | INF, FYZ, OBN, TEC, VYV, HUV, DEJ | 8 |
| VI.B | ANJ, OBN, HUV, TSV, FYZ, TEC, VYV, INF, DEJ | 14 |
| VII.A | OBN, INF, FYZ, VYV, HUV, TEC, NEJ, DEJ | 9 |
| VII.B | ANJ, INF, OBN, TSV, VYV, CHE, TEC, FYZ, NEJ, DEJ | 15 |
| VIII.A | SJL, TEC, FYZ, ANJ, INF, OBN, NEJ, DEJ | 16 |
| IX.A | FYZ, OBN, ANJ, TEC, NEJ, DEJ, VYV | 12 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Minifutbal ŠZŠ | 12 | 4.miesto | |||
| McDonalds cup | 11 | 3. miesto | |||
| Futsal | 8 | 4.miesto | |||
| Majstrovstvá okresu v šachu | 2 | ||||
| Vybíjaná - dievčatá | 13 | 4. miesto | |||
| Stolný tenis - chlapci | 4 | 5.miesto | |||
| Školský pohár SFZ chlapcov | 6 | 4.miesto |
Stručný prehľad akcií, ktorých sa žiaci školy zúčastnili a prezentovali svoju školu na verejnosti:
August:
19.8.2023 - Vystúpenie Slniečka v Muránskej Hute
September:
16.9.2023 - Vystúpenie Slniečka v Muránskej Lehote
21.9.2023 - Turnaj v Minifutbale ( RA - ŠZŠ)
22.9. 2023 - Biela Pastelka, zbierka pre Úniu nevidiacich
Október:
10.10.2023 - Testovanie pohybových zručností žiakov 1.r.
17.10.2023 - Testovanie pohybových zručností žiakov 3.r.
23.10.2023 - Účasť žiakov na súdnom pojednávaní v RA (7.r.) vo veci krádeže maloletého vlámaním
27.10.2023 - Hallowenský deň
27.10.2023 - Jesenné variácie - vyhodnotenie
November:
2.11.2023 - Účasť žiakov na súdnom pojednávaní v RA (7.r.) vo veci krádeže maloletého vlámaním
16.11.2023 - Burza informácií (9.r., RA)
20.11.2023 - Bubnovačka
December:
7.12.2023 - Červené stužky (8. A)
9.12.2023 - Mikuláš, vystúpenie Slniečka (obecná akcia)
21.12.2023 - Vianočná besiedka
Január:
26.1. - 30.1.2024 - Lyžiarsky výcvik
31.1.2024 - Šaliansky Maťko
31.1.2024 - Futbalový turnaj medzi triedami ( 2.st. )
Február:
7.2.2024 - Futsal v RA
14.2.2024 - Šachový turnaj v RA
16.2.2024 - Karneval (1. -6.r.)
28.2.2024 - Beseda s preventistom PZ
28.2.2024 - Stolnotenisový turnaj
28.2.2024 - Návšteva múzea v Muráni ( 1.st. )
Marec:
6.3.2024 - Návšteva knižnice v RA ( 1.st. )
20.3.2023 - Monitor 9
20.3.2024 - Návšteva čističky vôd ( 2.st.)
21.3.2024 - Zbierka Hodina deťom
22.3.2024 - Deň vody + 200 ton z lesa von ( 1.st. )
22.3.2024 - Beseda o Národnej linke na pomoc deťom v ohrození s p. Švecovou
25.3.2024 - Rómovia recitujú
26.3.2024 - Hviezdoslavov Kubín, školské kolo
27.3.2024 - Vybíjaná dievčatá, RA
Apríl
3.04.2024 - Zápis do prvého ročníka ZŠ
8.4. - 12.4.2024 - Komplexna a Tematická inšpekcia zameraná na inklúziu
15.4.2024 - Beseda o drogách
24.4.2024 - McDonald Cup ( 1.st.)
25.4.2024 - Deň Zeme (1.st.)
26.4.2024 - Deň Zeme ( 1.st. )
26.4.2024 - Deň Rómov (PAMOZ)
24.4.2023 - aktivity s ochranármi (5.A, 6.A)
29.4.2024 - Deň Zeme ( 2.st.)
29.4.2024 - Školský pohár SFZ chlapcov
30.4.2024 - Beh mieru
Máj
2.5. - 3.5.2024 - Návšteva informačného centra ( 1.st. )
2.5.2024 - Mladý odborník Gemera, Hrádok
3.5.2024 - ukážka akcie Hasičského zboru, RA
7.5.2024 - Zumba maratón
6.5.2024 - natáčanie videa pre SOŠ RA
10.5.2024 - Udýchaná rozprávka, koncert ( 1. - 6.r. )
15.5.2024 - Zážitkový deň v Rákoši
24.5.2024 - Olympiáda zručnosti ä SOŠ RA
29.5.2024 - Jazda zručnosti, RA
30.5.2024 - MDD
31.5.2024 - Deň matiek
Jún:
7.6.2024 - Stolnotenisový školský turnaj
13.6.2024 - Školský výlet (1. - 7r. Stará Ľubovňa, 8. - 9.r.- Obrovisko )
14.6.2024 - Jazda zručnosti ( 1.st. )
14.6.2024 - Duatlon ( 1.st. )
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Projekt "Profesie pomáhajúce edukácii detí" PoP 3
Cieľom projektu je podporou inkluzívneho vzdelávania skvalitniť profesijné kompetencie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov, zabezpečiť rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky detí a žiakov.
Projekt: NP edIT
Cieľom projektu je zlepšenie techonologickej pripravenosti na dištančnú/hybridnú výučbu, sanácia rizikových skupín ohrozených školským neúspechom, koordinovaná digitálna transformácia škôl.
B) Krátkodobé
Projekt "Ekoalarm" a "Triedenie odpadu"
Cieľom pojektu je naučiť žiakov správne triediť odpad, minimalizácia odpadu na ZŠ a SŠ.
Projekt: EDUBEE - Včielky samotárky
Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o opeľovačoch, ich spôsobe života a ochrane.
Projekt: Olejko
Cieľom projektu je zber kuchynského oleja.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 08.04.2024 - 11.04.2024
Druh inšpekcie: Komplexná inšpekcia
Oblasti:
Riadenie školy: dobrá úroveň
Podmienky výchovy a vzdelávania:veľmi dobrá úroveň
Úroveň vyučovania: priemerná úroveň
Klíma školy: otvorená
Kľúčové pozitívne stránky školy:
Vytváranie atmosféry istoty a psychického bezpečia ( primárne vzdelávanie).
Oblasti vyžadujúce zlepšenie:
- rozvíjanie komunikačných kompetencií žiakov v anglickom jazyku,
- uplatňovanie inovatívnych stratégií vyučovania s cieľom rozvoja kritického myslenia a vyšších myšlienkových procesov,
- vytváranie podmienok na rozvoj sebaregulačných schopností žiakov prostredníctvom metód formatívneho hodnotenia,
- prehlbovanie sociálnych kompetencií žiakov v kooperatívnych činnostiach.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 08.04.2024 -11.04.2024
Druh inšpekcie: Tematická inšpekcia - Podpora inkluzívneho vzdelávania žiakov v základnej škole
Oblasti:
Budovanie inkluzívnej kultúry
Výrazné pozitíva:
- spolupráca s poradenskými zariadeniami, komunitným centrom, občianskymi združeniami,
- sociálne vzťahy medzi žiakmi i medzi učiteľmi a žiakmi.
Oblasti vyžadujúce si zlepšenie:
- spolupráca školy so zákonnými zástupcamii žiakov a dopravnými spoločnosťami,
- dosiahnutie nižšieho stredného vzdelávania úspešným ukončením 9. ročníka,
- postoje, názory a skúsenosti žiakov voči žiakom so ŠVVP.
Tvorba inkluzívnej politiky
Výrazné pozitíva:
- vypracovanie desegračného plánu.
Oblasti vyžadujúce si zlepšenie:
-poskytovanie IVP zákonným zástupcom žiakov,
realizácia pedagogickej diagnostiky žiakov s cieľom poskytnutia podporných opatrení.
Rozvíjanie inkluzívnej praxe
Oblasti vyžadujúce si zlepšenie:
- využívanie kompenzačných pomôcok vo vyučovaní,
- využívanie IKT pri získavaní, spracúvaní informácií a prezentovaní práce žiakov,
- príprava úloh, učebného materiálu a pracovných listov podľa špecifických potrieb a vzdelávacích predpokladov žiakov,
- zaradenie kooperatívnych foriem práce a alternatívnych metód a postupov vo vyučovaní,
- uplatnenie formatívneho hodnotenia.
Podmienky na vzdelávanie, úroveň podpory žiakov:
Výrazné pozitíva:
- práca školského podporného tímu.
Oblasti vyžadujúce si zlepšenie:
- zriadenie pozície školského špeciálneho pedagóga,
- vzájomné hospitácie pedagogických a odborných zamestnancov,
- zabezpečenie činnosti podpornej úrovne 1. a 2. stupňa,
Priestorové a materiálne podmienky školy umožňujú plne realizovať učebné osnovy a zvolené učebné varianty.
Škola má zriadené a pravidelne využíva: veľkú a malú (gymnastickú) telocvičňu, učebňu výpočtovej techniky s 11 počítačmi pripojenými na internet, mediálnu triedu s interaktívnou tabuľou, tri triedy s interaktívnymi tabuľami (2 na 1. stupni a 1 na 2. stupni), školské dielne pre prácu s kovom a drevom, školskú kuchyňu s jedálňou, multifunkčné ihrisko.
Škole chýbajú odborné učebne: chemická, biologická, fyzikálna a jazyková. Je potrebné zabezpečiť kvalitnú prenosnú výpočtovú techniku (notebooky. tablety) pre prípad zapožičať žiakom pri dištančnej výučbe, ale aj výmenu starých počítačov a nákup ďalšj výpočtovej techniky - do každej triedy jeden počítač + projektor)..
Vybavenie školy učebnými pomôckami je dobré vďaka projektom, do ktorých sa škola zapojila.
V budúcnosti je potrebné vyriešiť otázku odborných učební a tried, pretože narastá počet žiakov dochádzajúcich z Muránskej Dlhej Lúky na 2. stupeň.Taktiež je potrebná generálna oprava starého elektrického vedenie v hlavnej budove ZŠ, urobiť tepelnú reguláciu rozvodov kúrenia, opraviť strechu telocvične. Počas letných prázdnin by bolo vhodné vymaľovať triedy a priestory chodieb.
Škola dosahuje dobré výsledky v zapájaní sa žiakov do krúžkovej činnosti v rámci vzdelávacích poukazov. Výborné výsledky žiaci dosahovali aj v reprezentácii školy v športových súťažiach. V školskom roku 2023/2024 sa žiaci zúčastňovali najmä športových súťažív rámci regiónu a okresu a prvýkrát sa zúčastnili aj šachového turnaja.
Nedostatky školy sú v prospechu, dochádzke a správaní žiakov, najmä žiakov z Muránskej Dlhej Lúky. Neochota niektorých detských lekárov vydávať potvrdenia o chorobe a zmena školského zákona podporili žiakov v záškoláctve. Rodičia zneužívali možnosť ospravedlniť svoje dieťa 5 za sebou nasledujúcich dní a lekári odmietali dať deťom ospravedlnenku, pretože ju mohol napísať aj rodič.
Najväčšie problémy sú so správaním žiakov, nezáujmom žiakov a ich zákonných zástupcov o vzdelávanie.
Návrh opatrení:
Zvýšiť spoluprácu s terénnymi pracovníkmi v Muráni a v Muránskej Dlhej Lúke, s ÚPSVaR v Revúcej, PZ a detskými lekármi v RA.
Počet žiakov so ŠVVP: 13
Mentálne postihnutie: variant A - 8 žiakov
Mentálne postihnutie: variant B - 3 žiaci
Telesné (zrakové) postihnutie: 1 žiak
Poruchy správania: 1 žiak
Žiaci zo SZP: 62
| Trieda | Počet žiakov so ŠVVP | Počet žiakov zo SZP |
|---|---|---|
| I.A | 1 | 3 |
| VI.A | 1 | 0 |
| V.A | 2 | 2 |
| V.B | 1 | 9 |
| VI.A | 0 | 6 |
| VI.B | 1 | 13 |
| VII.A | 2 | 2 |
| VII.B | 3 | 10 |
| VIII.A | 0 | 9 |
| IX.A | 2 | 8 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2023: 11/ 4
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2023: 7 /4
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 4/ 2
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2024
21 žiakov
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 7 | 10 | 17 |
| Končiaci žiaci | 2-ročný UO | 3-ročný UO | 4-ročný s maturitou | Pokračuje v ZŠ |
|---|---|---|---|---|
| 21 | 6 | 3 | 3 | 1 |
| 2-ročný UO | 3-ročný UO | 4-ročný s maturitou | Škola nemá info |
|---|---|---|---|
| 6 | 3 | 3 | 0 |
| Trieda | ANJ | BIO | CVM | CSL | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | HPV | CHE | IFV | INF | MAT | MEV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lienky | |||||||||||||||
| Včielky | |||||||||||||||
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 1 | 1,88 | |||||||||||||
| III.A | 2 | 1 | 1,38 | 1,88 | |||||||||||
| IV.A | 3,13 | 1 | 1,38 | 2,63 | |||||||||||
| V.A | 2,55 | 2,18 | 2,27 | 2,09 | 1 | 1,91 | 3 | ||||||||
| V.B | 3,7 | 3,5 | 2,6 | 3 | 1 | 3,2 | 3,5 | ||||||||
| VI.A | 2,71 | 2,21 | 2,14 | 2,14 | 2,21 | 1,14 | 2,14 | 3,14 | |||||||
| VI.B | 2,92 | 3,62 | 2,62 | 3,69 | 2,77 | 1,69 | 2,62 | 3,62 | |||||||
| VII.A | 2,42 | 2,25 | 2,67 | 2,83 | 2,25 | 1 | 2,83 | 1,08 | 3,08 | ||||||
| VII.B | 3,9 | 3,9 | 3,8 | 3,7 | 3,8 | 1,6 | 4 | 3,4 | 3,8 | ||||||
| VIII.A | 3,67 | 3,24 | 2,88 | 3,35 | 2,82 | 1,12 | 3,58 | 2,76 | 3,41 | ||||||
| VIII.B | |||||||||||||||
| IX.A | 3 | 3,25 | 2,75 | 3,38 | 2,38 | 3,5 | 3,63 |
| Trieda | NBV | NEJ | OBN | OBV | PEC | PP | PrV | PCV | PRI | PDA | PRV | RRZ | GRAF | KOM | SLY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lienky | |||||||||||||||
| Včielky | |||||||||||||||
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 2,25 | ||||||||||||||
| III.A | 1,25 | 2 | |||||||||||||
| IV.A | 1 | 2,5 | |||||||||||||
| V.A | |||||||||||||||
| V.B | |||||||||||||||
| VI.A | 1,43 | ||||||||||||||
| VI.B | 2,54 | ||||||||||||||
| VII.A | 2,08 | 2 | |||||||||||||
| VII.B | 3,5 | 3,7 | |||||||||||||
| VIII.A | 3,42 | 2,47 | 1 | ||||||||||||
| VIII.B | |||||||||||||||
| IX.A | 3 | 2,5 |
| Trieda | SJL | Spr | SEE | SPH | TEH | THD | TSV | TEV | TRF | TVD | VUC | VUC | VLA | VMR | VUM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lienky | |||||||||||||||
| Včielky | |||||||||||||||
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| II.A | 2,13 | 1 | 1 | ||||||||||||
| III.A | 1,88 | 1 | 1 | 1,88 | |||||||||||
| IV.A | 2,75 | 1,25 | 1,25 | 2,75 | |||||||||||
| V.A | 2,91 | 1 | 1 | 1,3 | |||||||||||
| V.B | 3,3 | 1,5 | 1,7 | 1,9 | |||||||||||
| VI.A | 3,07 | 1,36 | 1,5 | 1,21 | |||||||||||
| VI.B | 3,38 | 1,93 | 1,92 | 1,62 | |||||||||||
| VII.A | 2,67 | 1,14 | 1,17 | 1,08 | |||||||||||
| VII.B | 3,8 | 2,46 | 2,6 | 2,2 | |||||||||||
| VIII.A | 3,18 | 1,82 | 1,42 | 1,76 | |||||||||||
| VIII.B | |||||||||||||||
| IX.A | 3,25 | 1,22 | 2 | 1,57 |
| Trieda | VYV | ZEM | ZVM |
|---|---|---|---|
| Lienky | |||
| Včielky | |||
| I.A | |||
| II.A | 1 | ||
| III.A | 1,25 | ||
| IV.A | 1 | ||
| V.A | 1 | ||
| V.B | 1 | ||
| VI.A | 1,07 | ||
| VI.B | 1,77 | ||
| VII.A | 1,33 | ||
| VII.B | 2,2 | ||
| VIII.A | 1,06 | ||
| VIII.B | |||
| IX.A | 1,29 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| Lienky | 6 | 0 | 0 | 6 |
| Včielky | 27 | 0 | 0 | 27 |
| I.A | 7 | 7 | 0 | 0 |
| II.A | 9 | 9 | 0 | 1 |
| III.A | 8 | 8 | 0 | 0 |
| IV.A | 14 | 14 | 0 | 6 |
| V.A | 13 | 13 | 0 | 1 |
| V.B | 10 | 10 | 0 | 0 |
| VI.A | 16 | 15 | 1 | 2 |
| VI.B | 14 | 14 | 0 | 0 |
| VII.A | 15 | 14 | 0 | 1 |
| VII.B | 13 | 13 | 0 | 0 |
| VIII.A | 17 | 16 | 1 | 0 |
| VIII.B | 0 | 0 | 0 | 0 |
| IX.A | 11 | 10 | 0 | 2 |
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
- normatívne finančné prostriedky 604 655,-- z toho :
- Energie 2 686,--
- nenormatívne finančné prostriedky 105 784,-- z toho :
- na dopravné žiakom 4 649,--
- na asistentov učiteľa pre žiakov so zdravotne znevýhodnením alebo nadaním 61 879,--
- na vzdelávacie preukazy 4 224,--
- na výchovu a vzdelávanie pre 5 ročné deti 15 469,--
- pre žiaka so sociálne znevýhodneného prostredia 11 250,--
- na učebnice 3 486,--
- na odchodné 796,--
- digitálna transformácia 1 870,--
- školský podporný tým 2 161,-
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Angličtina hrou | 10 | Mgr. Tatiana Skubachová | |
| Čo ešte neviem | 14 | Mgr. Monika Mlákayová | |
| Futbalový | 31 | Július Gábriš | |
| Hasičský krúžok | 14 | Mgr. Slávka Sojáková | |
| Pohybové hry | 7 | Bc. Jana Kováčiková | |
| Programovanie | 0 | Ing. Juraj Sabanoš | |
| Slniečko | 21 | Mgr. Jana Murková | |
| Stolno-tenisový | 17 | Pavol Mlákay | |
| Školský klub detí | 19 | Mgr. Ivana Šoučíková | |
| Športový krúžok | 20 | Mgr. Ivana Konček | |
| Štvorlístok | 9 | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Tvorivé dielne | 8 | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Zumba | 19 | Mgr. Monika Mlákayová |
Základná škola spolupracuje s Radou školy a Rodičovským združením. Táto spolupráca jev poslednom čase na nízkej úrovni. Neustále sa znižuje záujem rodičov o vzdelávanie ich detí. Problémom je, že rodič môže ospravedlniť 5 po sebe nasledújúce dni, čo sa odrazilo nielen na dochádzke žiakov na vyučovanie, ale aj v spolupráci s rodičmi.Spolupráca s rodičmi jednotlivých žiakov je minimálna, pretože rodičia nejavia záujem o dianie v škole, ani o výchovno - vzdelávacie výsledky svojich detí.Aj v tomto školskom roku nebola takmer žiadna spolupráca s rodičmi z MRK.
Počet žiakov:
MŠ: 36
ZŠ:
1.ročník: 7
5.ročník: 10
Žiaci, ktorí prepadli: 2
Ukončli šk. dochádzku v nižšom ročníku: 10
Ukončili 9.ročník: 11
Vypracoval: Mgr. Andrea Marčáková
V Muráni, 4. októbra 2024
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 02.09.2024
Vyjadrenie Rady školy:
Schválenie zriaďovateľom školy:
Powered by aSc EduPage