| Názov školy | Základná škola s materskou školou Muráň |
| Adresa školy | 049 01 Muráň č. 353 |
| Telefón | 058/4494239 0905947319 |
| zssmsmuran@gmail.com | |
| WWW stránka | skolamuran.edupage.org |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Andrea Marčáková | 0584494239 | 0905947319 | zssmsmuran@gmail.com |
| ZRŠ | Mgr. Jana Murková | 0584494239 | 0915823236 | murkova@muran.sk |
| ZRŠ | Mgr. Ivica Bombová | 0915367830 | ivica.bo@centrum.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Ján Urva | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Miroslava Ďurejová | ||
| ostatní zamestnanci | Mgr. Veronika Vrbjárová | |
| zástupcovia rodičov | Katarína Kamoďová | |
| Ján Melicher | ||
| Monika Matajzová | ||
| Katarína Bialončíková | ||
| zástupca zriaďovateľa | Branislav Goldschmidt | |
| Ing. Juraj Frandel | ||
| Jaroslava Nociarová |
| Názov | Obec Muráň |
| Sídlo | Muráň 329 |
| Telefón | 0905527420 |
| starosta@muran.sk |
MZ pre 1.stupeň
Zasadnutia: 4
03.03.02021
14.04.2022
23.06.2022
Uznesenia:
1. MZ schvaľuje plán práce na školský rok 2021/2022.
2. MZ berie na vedomie výchovno-vzdelávacie výsledky žiakov v školskom roku 2021/2022.
PK jazykov a všeobecnovzdelávacích predmetov
Zasadnutia: 3
27.08.2021
24.01.2021
30.06.2022
Uznesenia:
1. PK schvaľuje plán práce a aktivity na školský rok 2021/2022.
2. PK berie na vedomie výsledky polročných testov.
3. PK berie na vedomie výchovno - vzdelávacie výsledky žiakov v školskom roku 2021/2022.
PK prírodovedných predmetov
Zasdnutia: 2
25.08.2021
01.07.2022
Uznesenia:
1. PK schvaľuje plán práce na školský rok 2021/2022.
2. PK schvaľuje plán matematických súťaží.
3. PK berie na vedomie výchovno-vzdelávacie výsledky žiakov v školskom roku 2021/2022.
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ pre 1.stupeň | Mgr. Tatiana Skubachová | predmety 1.stupňa |
| PK jazykov a všeobecnovzdelávacích predmetov | Mgr. Martin Béreš | SJL, ANJ, NEJ, DEJ, ETV, NBV, VYV, HUV, TSV, OBN, GEG |
| PK prírodovedných predmetov | Ing. Viera Vrabcová | MAT, FYZ, CHE, BIO, TEC, INF, SEE |
Počet žiakov školy: 155
Počet tried: 12
Podrobnejšie informácie:
Počet žiakov študujúcich v zahraničí: 10
Špeciálne triedy: 2
Počet žiakov v špeciálnych triedach: 13
Individuálne začlenení žiaci: 14 ( MP - variant A: 8 žiakov, MP - variant B: 4 žiaci, telesné postihnutie: 1 žiačka, Vývinové poruchy učenia: 1 žiak)
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 12 |
| počet žiakov | 9 | 14 | 13 | 16 | 28 | 22 | 17 | 16 | 20 | 155 |
| z toho v ŠKD | 5 | 1 | 7 | 2 | 1 | 16 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 15 | 5 | 15 | 5 |
| DPP | 5 | 2 | 5 | 2 |
| Znížený úväzok | 2 | 1 | 2 | 1 |
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 2 | 13 | 15 |
| vychovávateľov | 1 | 1 | |
| asistentov učiteľa | 3 | 2 | 5 |
| školský psychológ | 1 | 1 | |
| spolu | 5 | 17 | 22 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 4.A | TSV, INF, ANJ, | 7 |
| 5.A | DEJ, THD, TSV, VYV, INF, HUV | 8 |
| 5.B | ANJ, SJL, TSV, DEJ, VYV, INF, HUV, THD | 16 |
| 6.A | SJL, TSV, DEJ, OBN, THD, FYZ, | 13 |
| 6.B | PCV, SJL, MAT, TSV, VYV, HUV, INF, VLA | 23 |
| 7.A | ANJ, TSV, HUV, THD, OBN, INF, DEJ, FYZ, VYV | 12 |
| 8.A | ANJ, SJL, FYZ, TSV, INF, VYV, THD, HUV, DEJ, OBN | 18 |
| 9.A | TSV, FYZ, ANJ, DEJ, OBN, VYV, THD | 12 |
| 9.B | OBN, TSV, PCV,VYV, FYZ, INF, HUV, GEG | 13 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Krásy MAS očami detí | 7 | ||||
| Malý futbal - ml. žiaci | 6 | 4.miesto |
Stručný prehľad akcií, ktorých sa žiaci školy zúčastnili a prezentovali svoju školu na verejnosti:
September:
14. a 16. 09.2021 - Duatlon (1.stupeň a 2. stupeň)
23. - 30.09.2021 - Európsky týždeň športu
27.09.2021 - Finančná zbierka Biela pastelka
Október:
Zber papiera
December:
9.12.2021 - Pytagoriáda
Apríl
13.04.2022 - Deň Zeme
20.04.2022 - Zápis do prvého ročníka ZŠ
Máj
04.05.2022 - sadenie ovocných stromčekov a kríkov
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Projekt "Profesie pomáhajúce edukácii detí"
Cieľom projektu je podporou inkluzívneho vzdelávania skvalitniť profesijné kompetencie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov, zabezpečiť rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky detí a žiakov.
B) Krátkodobé
Projekt "Ekoalarm" a "Triedenie odpadu"
Cieľom pojektu je naučiť žiakov správne triediť odpad
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 2012/2013
Druh inšpekcie: Integrácia žiakov
Priestorové a materiálne podmienky školy umožňujú plne realizovať učebné osnovy a zvolené učebné varianty.
Škola má zriadené a pravidelne využíva: veľkú a malú (gymnastickú) telocvičňu, učebňu výpočtovej techniky s 11 počítačmi pripojenými na internet, mediálnu triedu s interaktívnou tabuľou, tri triedy s interaktívnymi tabuľami (2 na 1. stupni a 1 na 2. stupni), školské dielne pre prácu s kovom a drevom, školskú kuchyňu s jedálňou, žiacku a učiteľskú knižnicu, multifunkčné ihrisko.
Škole chýbajú odborné učebne: chemická, biologická, fyzikálna a jazyková. Je potrebné zabezpeči ťkvalitnú prenosnú výpočtovú techniku (notebooky. tablety) pre prípad zapožičať žiakom pri dištančnej výučbe, ale aj výmenu starých počítačov a nákup ďalšj výpočtovej techniky - do každej triedy jeden počítač + projektor)..
Vybavenie školy učebnými pomôckami je dobré vďaka projektom, do ktorých sa škola zapojila.
V budúcnosti je potrebné vyriešiť otázku odborných učební a tried, pretože narastá počet žiakov dochádzajúcich z Muránskej Dlhej Lúky na 2. stupeň.Taktiež je potrebná generálna oprava starého elektrického vedenie v hlavnej budove ZŠ, urobiť tepelnú reguláciu rozvodov kúrenia, opraviť strechu telocvične. Počas letných prázdnin by bolo vhodné vymaľovať triedy a priestory chodieb.
Škola dosahuje dobré výsledky v zapájaní sa žiakov do krúžkovej činnosti v rámci vzdelávacích poukazov. Výborné výsledky žiaci dosahovali aj v reprezentácii školy v športových súťažiach. V školskom roku 2021/2022 sa žiaci zúčastnili len futbalového turnaja.
Nedostatky školy sú v prospechu, dochádzke a správaní žiakov, najmä žiakov z Muránskej Dlhej Lúky. Školský Covid semafor a neochota niektorých detských lekárov podporili žiakov v záškoláctve. Rodičia zneužívali možnosť ospravedlniť svoje dieťa na 5 za sebou nasledujúcich dní a lekári odmietali dať deťom ospravedlnenku, pretože ju mohol napísať aj rodič.
Návrh opatrení:
Zvýšiť spoluprácu s komunitnými centrami v Muráni a s obcou Muránska Dlhá Lúka, s ÚPSVaR v Revúcej, PZ.
Počet žiakov so ŠVVP: 14
Mentálne postihnutie: variant A - 8 žiakov
Mentálne postihnutie: variant B - 4 žiaci
Telesné postihnutie: 1 žiačka
Vývinové poruchy učenia: 1 žiak
Žiaci zo SZP: 72
Špeciálne triedy: 2
| Trieda | Počet žiakov so ŠVVP | Počet žiakov zo SZP |
|---|---|---|
| III.A | 1 | 2 |
| IV.A | 0 | 6 |
| V.A | 3 | 2 |
| V.B | 4 | 8 |
| VII.A | 2 | 14 |
| VIII.A | 4 | 8 |
| IX.A | 0 | 11 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2021: súčet 9/ 6
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2021: 9 / 6
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 0 / 0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2022
7.ročník: 2
8.ročník: 4
9.ročník: 18
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 9 | 12 | 1 | 0 | 1 | 1 |
| Končiaci žiaci | 2-ročný UO | 3-ročný UO | 4-ročný s maturitou | Pokračuje v ZŠ |
|---|---|---|---|---|
| 20 | 3 | 4 | 2 | 2 |
| 2-ročný UO | 3-ročný UO | 4-ročný s maturitou | Škola nemá info |
|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 2 | 14 |
| Trieda | ANJ | BIO | CVM | CSL | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | HPV | CHE | IFV | INF | MAT | MEV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lienky | |||||||||||||||
| Včielky | |||||||||||||||
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 2,25 | ||||||||||||||
| III.A | 2 | 2,18 | |||||||||||||
| IV.A | 2,64 | 2,79 | |||||||||||||
| V.A | 2 | 2,15 | 2 | 2,15 | 1 | 1 | 2,92 | ||||||||
| V.B | 3,88 | 3,75 | 3,25 | 3,88 | 1,38 | 3,13 | 3,88 | ||||||||
| VI.A | 3,82 | 4,06 | 3,53 | 4,06 | 3,88 | 1 | 2,71 | 4 | |||||||
| VI.B | 1 | 1,5 | 3 | ||||||||||||
| VII.A | 3,5 | 4 | 3,57 | 4 | 3,71 | 1 | 3,86 | 3,29 | 4,07 | ||||||
| VIII.A | 3,08 | 3,5 | 2,83 | 3,5 | 3,25 | 1 | 3,58 | 2,83 | 3,58 | ||||||
| IX.A | 3,91 | 3,45 | 3,36 | 3,64 | 3,09 | 3,64 | 3,73 | ||||||||
| IX.B | 3,5 | 3,67 | 3,83 | 2 | 1 | 3,67 | 3,33 | 3 |
| Trieda | NBV | NEJ | OBN | OBV | PEC | PP | PrV | PCV | PRI | PDA | PRV | RRZ | GRAF | KOM | SLY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lienky | |||||||||||||||
| Včielky | |||||||||||||||
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 2,38 | ||||||||||||||
| III.A | 1,73 | ||||||||||||||
| IV.A | 2,57 | ||||||||||||||
| V.A | |||||||||||||||
| V.B | |||||||||||||||
| VI.A | 2,53 | ||||||||||||||
| VI.B | 1 | ||||||||||||||
| VII.A | 3,07 | 2,14 | |||||||||||||
| VIII.A | 2,58 | 2,17 | |||||||||||||
| IX.A | 3 | 2,64 | |||||||||||||
| IX.B | 3,17 | 1 |
| Trieda | SJL | Spr | SEE | SPH | TEH | THD | TSV | TEV | TRF | TVD | VUC | VUC | VLA | VMR | VUM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lienky | |||||||||||||||
| Včielky | |||||||||||||||
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| II.A | 2 | 1 | |||||||||||||
| III.A | 2,36 | 1 | 1,82 | ||||||||||||
| IV.A | 2,86 | 1,14 | 2,79 | ||||||||||||
| V.A | 2,23 | 1 | 1 | 1,15 | |||||||||||
| V.B | 3,75 | 1,5 | 1,63 | 3 | |||||||||||
| VI.A | 3,94 | 1,71 | 1,59 | 2,71 | |||||||||||
| VI.B | 3,25 | 1 | 2,75 | 3 | |||||||||||
| VII.A | 4,14 | 1,75 | 1,29 | 2,79 | |||||||||||
| VIII.A | 3,25 | 1,2 | 1,25 | 1,82 | |||||||||||
| IX.A | 4 | 1,69 | 1,18 | 2,18 | |||||||||||
| IX.B | 3,67 | 3,43 | 2,5 |
| Trieda | VYV | ZEM | ZVM |
|---|---|---|---|
| Lienky | |||
| Včielky | |||
| I.A | |||
| II.A | |||
| III.A | |||
| IV.A | |||
| V.A | 1 | ||
| V.B | 2,25 | ||
| VI.A | 1,53 | ||
| VI.B | 1 | ||
| VII.A | 1 | ||
| VIII.A | 1,33 | ||
| IX.A | 1,09 | ||
| IX.B | 2,17 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| Lienky | 13 | 0 | 0 | 24 |
| Včielky | 15 | 0 | 0 | 20 |
| I.A | 9 | 8 | 1 | 0 |
| II.A | 14 | 14 | 0 | 6 |
| III.A | 13 | 13 | 0 | 1 |
| IV.A | 16 | 16 | 0 | 2 |
| V.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| V.B | 12 | 12 | 0 | 0 |
| VI.A | 17 | 15 | 2 | 0 |
| VI.B | 6 | 5 | 0 | 1 |
| VII.A | 17 | 14 | 3 | 1 |
| VIII.A | 16 | 12 | 3 | 1 |
| IX.A | 13 | 5 | 6 | 2 |
| IX.B | 7 | 7 | 0 | 0 |
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
- normatívne finančné prostriedky 497 077,-- z toho :
- Prevádzkové náklady 4 320,--
- Odmeny stabilizačné 4 759,--
- Odmeny zamestancom 14 670,--
- nenormatívne finančné prostriedky 68 171,-- z toho :
- na dopravné žiakom 4 202,--
- na asistentov učiteľa pre žiakov so zdravotne znevýhodnením alebo nadaním 32 918,--
- na vzdelávacie preukazy 4 480,--
- na výchovu a vzdelávanie pre 5 ročné deti 6 973,--
- pre žiaka so sociálne znevýhodneného prostredia 10 800,--
- na učebnice 2 745,--
- na letnú školu 1 200,--
- na ochranné pomôcky 1 060,--
- na odchodné 2 683,--
- na špecifiká - pandémia 1 110,--
2. Fiannčné nenormatívne prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti SR
- Príspevok na edukačné publikácie pre cudzie jazyky 2 261,--
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Hasičský | 14 | Mgr. Slávka Sojáková | |
| I.A+II.A+III.A+IV.A+V.A - 1. Skupina · Krúžok | 16 | Mgr. Ivana Šoučíková | |
| Monitor MAT | 13 | Ing. Juraj Sabanoš | |
| Monitor SJL | 13 | Mgr. Martin Béreš | |
| Počítačový | 9 | Mgr. Tatiana Skubachová | |
| Pohybové hry | 12 | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Pohybové hry | 14 | Mgr. Monika Mlákayová | |
| Slniečko | 15 | Mgr. Jana Murková | |
| Stolný tenis | 12 | Mgr. Monika Mlákayová | |
| Šikovníček | 8 | Bc. Jana Kováčiková | |
| Športový hry | 17 | Zuzana Halušková | |
| Zumba | 14 | Mgr. Monika Mlákayová |
Základná škola spolupracuje s Radou školy a Rodičovským združením. Táto spolupráca jev poslednom čase na nízkej úrovni. Je to výsledok pandémie, ktorá znížila záujem rodičov o vzdelávanie ich detí. Žiaci počas pandémie nenaštevovali školu, skôr doma pomáhali rodičom pri domácich prácach. Aj po uplynutí pandémie ostala možnosť ostať doma a rodič môže ospravedlniť 5 po sebe nasledújúce dni, čo sa odrazilo nielen na dochádzke žiakov na vyučovanie, ale aj v spolupráci s rodičmi.Spolupráca s rodičmi jednotlivých žiakov je minimálna, pretože rodičia nejavia záujem o dianie v škole, ani o výchovno - vzdelávacie výsledky svojich detí.V tomto školskom roku nebola takmer žiadna spolupráca s rodičmi z MRK.
Počet prijatých žiakov:
MŠ: 32
ZŠ:
1.ročník: 9
5.ročník: 10
Žiaci, ktorí prepadli: 7
Ukončli šk. dochádzku v nižšom ročníku: 6
Ukončili 9.ročník: 17
Vypracoval: Mgr. Andrea Marčáková
V Muráni, 23. septembra 2022
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 29.septembra 2022
Vyjadrenie Rady školy:
Schválenie zriďovateľom školy:
Powered by aSc EduPage