| Názov školy | Základná škola s materskou školou Muráň |
| Adresa školy | 049 01 Muráň č. 353 |
| Telefón | 058/4494239 0905947319 |
| zssmsmuran@gmail.com | |
| WWW stránka | skolamuran.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Muráň |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Andrea Marčáková | 0584494239 | 0905947319 | zssmsmuran@gmail.com |
| ZRŠ | Mgr. Jana Murková | 0584494239 | 0915823236 | murkova@muran.sk |
| ZRŠ | Mgr. Ivica Bombová | 0915367830 | ivica.bo@centrum.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Ján Urva | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Miroslava Ďurejová | ||
| ostatní zamestnanci | Katarína Urdová | |
| zástupcovia rodičov | Mgr. Veronika Vrbjarová | |
| Ján Melicher | ||
| Monika Matajzová | ||
| Katarína Bialončíková | ||
| zástupca zriaďovateľa | Branislav Goldschmidt | |
| Ing. Juraj Frandel | ||
| Jaroslava Nociarová |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ pre 1.stupeň | Mgr. Tatiana Skubachová | predmety 1.stupňa | |
| PK jazykov a všeobecnovzdelávacích predmetov | Mgr. Martin Béreš | SJL,ANJ,NEJ,DEJ,ETV,NBV,VYV,HUV,TSV,VUM,OBN,GEG | |
| PK prírodovedných predmetov | Ing. Viera Vrabcová | MAT, FYZ,CHE,BIO,TEC,INF,SEE |
Počet žiakov školy: 151
Počet tried: 11
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 11 |
| počet žiakov | 14 | 13 | 16 | 17 | 23 | 21 | 18 | 21 | 8 | 151 |
| z toho ŠVVP | 0 | 1 | 0 | 3 | 5 | 2 | 5 | 8 | 0 | 24 |
| z toho v ŠKD | 2 | 7 | 6 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2020: 9/ 6
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2020: 14 / 7
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 3 / 1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2020
18 žiakov
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 0 | 0 | 1 | 1 | 8 | 10 | 20 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | 8 | 1 | 17 |
| prijatí | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | 8 | 1 | 17 |
| % úspešnosti | 0 | 0 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | ANJ | BIO | CVM | CSL | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | HPV | CHE | IFV | INF | MAT | MEV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lienky | |||||||||||||||
| Včielky | |||||||||||||||
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 1,2 | 2,13 | |||||||||||||
| III.A | 1,81 | 1,22 | 1,38 | 2,44 | |||||||||||
| IV.A | 2,89 | 1 | 2,25 | 3,42 | |||||||||||
| V.A | 3,83 | 3,9 | 3,84 | 3,47 | 1 | 3,11 | 4 | ||||||||
| VI.A | 3,19 | 3,55 | 3,11 | 3,58 | 3,32 | 1,2 | 3 | 3,45 | |||||||
| VII.A | 2,75 | 2,75 | 3,13 | 3 | 3,13 | 1,13 | 2,38 | 1,88 | 3,13 | ||||||
| VII.B | 4 | 4 | 3,82 | 3,91 | 3,73 | 2,82 | 3,36 | 3,09 | 3,91 | ||||||
| VII.C | 2,5 | 3,25 | 2,5 | 2,5 | 1 | 1,88 | 2,75 | ||||||||
| VIII.A | 3,57 | 4 | 3,56 | 3,88 | 3,31 | 1,5 | 3,94 | 3,31 | 4 | ||||||
| IX.A | 2,78 | 2,7 | 2,7 | 2,8 | 2,9 | 2,9 | 3,2 |
| Trieda | NBV | NEJ | OBN | OBV | PEC | PP | PrV | PVC | PRI | PDA | PRV | RRZ | GRAF | KOM | SLY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lienky | |||||||||||||||
| Včielky | |||||||||||||||
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 2,47 | ||||||||||||||
| III.A | 1,56 | 2,22 | |||||||||||||
| IV.A | 1 | 3,75 | |||||||||||||
| V.A | |||||||||||||||
| VI.A | 3,1 | ||||||||||||||
| VII.A | 3 | 2,75 | |||||||||||||
| VII.B | 4 | 2,55 | |||||||||||||
| VII.C | 1,5 | 1,63 | |||||||||||||
| VIII.A | 3,93 | 3,31 | |||||||||||||
| IX.A | 2,44 | 2,7 |
| Trieda | SJL | Spr | SEE | SPH | TEH | THD | TSV | TEV | TRF | TVD | VUC | VUC | VLA | VMR | VUM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lienky | |||||||||||||||
| Včielky | |||||||||||||||
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| II.A | 2,2 | 1,13 | 1,13 | ||||||||||||
| III.A | 2 | 1 | 1 | 2,56 | |||||||||||
| IV.A | 3,58 | 1,08 | 1,08 | 3,75 | |||||||||||
| V.A | 3,9 | 1,15 | 2,5 | 2,55 | |||||||||||
| VI.A | 3,35 | 1 | 1,65 | 2,26 | |||||||||||
| VII.A | 3,25 | 1 | 1,63 | 1,63 | |||||||||||
| VII.B | 3,09 | 1 | 2,18 | 2,36 | |||||||||||
| VII.C | 3,13 | 1,25 | 1,88 | ||||||||||||
| VIII.A | 3,75 | 1,38 | 2 | 2,19 | |||||||||||
| IX.A | 2,8 | 1 | 1,7 | 1,7 |
| Trieda | VYV | ZEM | ZVM |
|---|---|---|---|
| Lienky | |||
| Včielky | |||
| I.A | |||
| II.A | 1,13 | ||
| III.A | 1,39 | ||
| IV.A | 1 | ||
| V.A | 1 | ||
| VI.A | 1,2 | ||
| VII.A | 1 | ||
| VII.B | 1 | ||
| VII.C | 1,38 | ||
| VIII.A | 1,5 | ||
| IX.A | 1,1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| Lienky | 13 | 0 | 0 | 13 |
| Včielky | 16 | 0 | 0 | 17 |
| I.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| II.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| III.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| IV.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| V.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VI.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| VII.A | 8 | 8 | 0 | 0 |
| VII.B | 11 | 11 | 0 | 0 |
| VII.C | 8 | 8 | 0 | 0 |
| VIII.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| IX.A | 10 | 10 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lienky | 13 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Včielky | 16 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| I.A | 16 | 680 | 56,67 | 680 | 56,67 | 0 | 0,00 |
| II.A | 16 | 1125 | 75,00 | 869 | 57,93 | 256 | 17,07 |
| III.A | 19 | 1136 | 63,11 | 1114 | 61,89 | 22 | 1,22 |
| IV.A | 12 | 1173 | 97,75 | 1075 | 89,58 | 98 | 8,17 |
| V.A | 22 | 3102 | 155,10 | 2571 | 128,55 | 531 | 26,55 |
| VI.A | 21 | 3085 | 154,25 | 3069 | 153,45 | 16 | 0,80 |
| VII.A | 8 | 770 | 96,25 | 654 | 81,75 | 116 | 14,50 |
| VII.B | 11 | 1951 | 177,36 | 1746 | 158,73 | 205 | 18,64 |
| VII.C | 8 | 874 | 109,25 | 532 | 66,50 | 342 | 42,75 |
| VIII.A | 16 | 3505 | 219,06 | 2787 | 174,19 | 718 | 44,88 |
| IX.A | 10 | 1574 | 157,40 | 1438 | 143,80 | 136 | 13,60 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 0 | ||
| Monitor MAT | 0 | ||
| Testovanie 5 SJL | 18 | 20,6 | |
| Testovanie 5 MAT | 18 | 19,3 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 11 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| ISCED 1 | 1.A | PRV, TSV | 2, 3 |
| ISCED 1 | 2.A | SJL, MAT, TSV | 9, 5, 3 |
| ISCED 1 | 3.A | SJL, TSV | 8, 3 |
| ISCED 1 | 4.A | TSV | 3 |
| ISCED 2 | 5.A | ANJ, MAT, VYV | 4, 5, 2 |
| ISCED 2 | 6.A | ANJ, MAT, BIO, GEO | 4,5,2,2 |
| ISCED 2 | 7.A, 7.B | SJL, MAT | 5,5 |
| ISCED 2 | 8.A | MAT | 5 |
| ISCED 2 | 9.A | SJL, MAT, DEJ | 6, 6, 3 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | ||
| Prvého ročníka | 1 | ||
| Bežných tried | 9 | ||
| Špeciálnych tried | 1 | ||
| Pre nadaných | 0 | ||
| Spolu | 11 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | ||||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | ||||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 2 | 12 | 14 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 0 | 4 | 4 |
| spolu | 2 | 17 | 19 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 4.A | VYV, VLA, PVC, INF | 5 |
| 5.A | THD, INF, DEJ, HUV, ANJ | 7 |
| 6.A | THD, HUV, VYV, DEJ, INF,FYZ, OBN, ANJ | 11 |
| 7.A | HUV, THD, VYV, DEJ, NEJ, INF, FYZ, OBN, ANJ, CHE | 14 |
| 8.A | OBN, FYZ, THD, DEJ, ANJ, NEJ, HUV, CHE, INF | 14 |
| 8.B | DEJ, VYV, THD, FYZ, INF, HUV, OBN, NEJ, CHE, ANJ | 13 |
| 8.A | FYZ, DEJ, INF, NEJ, OBN, TEC, HUV, VYV | 15 |
| 8.C | FYZ, INF, PVC, GEO | 9 |
| 9.A | FYZ, DEJ, NEJ, THD, OBN, ANJ, VYV, CHE | 13 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 8 | 0 |
| 2.kvalifikačná skúška | 1 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 0 | 0 |
| špecializačné inovačné štúdium | 0 | 0 |
| špecializačné kvalifikačné | 0 | 0 |
| postgraduálne | 0 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 2 | 0 |
| vysokoškolské pedagogické | 16 | 0 |
| vysokoškolské nepedagogické | 0 | 0 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Stolný tenis | 4 | 4 | |||
| Futsal | 11 | 11 | |||
| Šaliansky Maťko | 1 | 1 | |||
| Hasičská súťaž Plameň | 10 |
Stručný prehľad akcií, ktorých sa žiaci školy zúčastnili a prezentovali svoju školu na verejnosti:
September:
18.9.2019 - Futbal o Putovný pohár riaditeľky ŠZŠ Revúca
15.9.2019 - Dedina ožíva, vystúpenie žiakov
20.9.2019 - Finančná zbierka Biela pastelka
27.9.2019 - Duatlon
Október:
5.10.2019 - Vystúpenie žiakov v Muránskej Hute
7.10. - 11.10. 2019 - Jesenné variácie (1.stupeň)
10.10.2019 - Tvorivé dielne GMOS
14.10.2019 - Divadlo Cliperton
14.10. - 18.10.2019 - Projekt "Hovorme o jedle"
25.10.2019 - Testovanie pohybových predpokladov v 1. ročníku
24.10.2019 - Projekt Záložka do knihy spája školy
29.10.2019 - Mesiac úcty k starším, Predná Hora
29.10.2019 - Mesiac úcty k starším, Muráň
29.10.2019 - DOD SOŠ Polltár
November:
13.11.2019 - Pasovačka prvákov
15.11.2019 - Nábor pre žiakov 9.r., DOD SOŠ Banícka RA
19.11.2019 - Nábor pre žiakov 9.r., SOŠ Tisovec
20.11.2019 - Testovanie 5 - 2019
27.11.2019 - Burza informácií, RA
28.11.2019 - Stolný tenis, RA
Zber papiera
December:
3.12.2019 - Nábor pre žiakov 9.r., SOŠ Brezno, Hnúšťa, DOD GMK RA
5.12.2019 - Futbalový turnaj RA
7.12.2019 - Vystúpenie Slniečka, Mikuláš, Predná Hora
8.12.2019 - Vystúpenie Slniečka, Mikuláš, Muráň
11.12.2019 - Pytagoriáda
19.12.2019 - Vianočná besiedka a vianočná burza
20.12.2098 - Účelové cvičenie, Didaktické hry v prírode
Január:
13.1.2020 - Nábor žiakov 9.r., SOŠ Stavebná, Banská Bystrica
21.1.2020 - Šaliansky Maťko, súťaž v recitácii slovenskej povesti (žiaci 2. až 9.ročníka), školské kolo
23.1.2020 - Šaliansky Maťko, regionálne kolo
29.1.2020 - Nábor žiakov 9.r., SOŠ Banícka RA
31.1.2020 - Stolnotenisový turnaj
Február:
7.2.2020 - Karneval 1.st.
Marec:
3.3.2020 - Hviezdoslavov Kubín, školské kolo
16.3.2020 - Mimoriadne prerušenie vyučovania z dôvodu pandémie COVID 19
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania
Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami.
Projekt "Profesie pomáhajúce edukácii detí"
Cieľom projektu je podporou inkluzívneho vzdelávania skvalitniť profesijné kompetencie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov, zabezpečiť rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky detí a žiakov.
Priestorové a materiálne podmienky školy umožňujú plne realizovať učebné osnovy a zvolené učebné varianty.
Škola má zriadené a pravidelne využíva: veľkú a malú (gymnastickú) telocvičňu, učebňu výpočtovej techniky s 11 počítačmi pripojenými na internet, mediálnu triedu s interaktívnou tabuľou, tri triedy s interaktívnymi tabuľami (2 na 1. stupni a 1 na 2. stupni), školské dielne pre prácu s kovom a drevom, školskú kuchyňu s jedálňou, žiacku a učiteľskú knižnicu, multifunkčné ihrisko.
Škole chýbajú odborné učebne: chemická, biologická, fyzikálna a jazyková. Je potrebné zabezpečiť prenosnú výpočtovú techniku (notebooky. tablety) pre prípad zapožičať žiakom pri dištančnej výučbe.
Vybavenie školy učebnými pomôckami je dobré vďaka projektom, do ktorých sa škola zapojila.
V budúcnosti je potrebné vyriešiť otázku odborných učební a tried, pretože narastá počet žiakov dochádzajúcich z Muránskej Dlhej Lúky na 2. stupeň.Taktiež je potrebná generálna oprava starého elektrického vedenie v hlavnej budove ZŠ, urobiť tepelnú reguláciu rozvodov kúrenia, opraviť strechu telocvične.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
- normatívne finančné prostriedky 494 703,- z toho:
- normatívny príspevok 490 288,-
- príspevok na tlač a distribúciu vzde. materiálov 415,-
- príspevok na protipandemické opatrenie 4 000,-
- nenormatívne finančné prostriedky 52 508,80 z toho :
- na dopravné žiakom 2140,80
- na asistentov učiteľa pre žiakov so zdravotne znevýhodnením alebo nadaním 32 919,-
- na vzdelávacie preukazy 4 832,-
- príspevok na výchovu a vzdelávanie pre 5 ročné deti 2 073,-
- príspevok pre žiaka so sociálne znevýhodneného prostredia 12 450,-
- príspevok na učebnice 4 868,-
Ciele vytýčené v Školskom vzdelávacom programe na rok 2019/2020 boli čiastočne splnené. Dôvodom bola prerušená školská dochádzka z dôvodu pandémie Covid - 19 od 16.3.2020.
Škola dosahuje dobré výsledky v zapájaní sa žiakov do krúžkovej činnosti v rámci vzdelávacích poukazov. Výborné výsledky žiaci dosahujú aj v reprezentácii školy v športových súťažiach ( futbal, basketbal, stolný tenis).
Nedostatky školy sú v prospechu a dochádzke žiakov, najmä žiakov z Muránskej Dlhej Lúky.
Návrh opatrení:
Zvýšiť spoluprácu s komunitnými centrami v Muráni a v Muránskej Dlhej Lúke, s ÚPSVaR v Revúcej, PZ.
Žiaci našej školy sa bez problémov vzdelávajú na vybraných školách, dosahujú rovnaké alebo lepšie výsledky ako na základnej škole.
Problémy s uplatnením majú žiaci z Muránskej Dlhej Lúky, ktorí sa v našej škole vzdelávajú od 5.ročníka a po ukončení povinnej školskej dochádzky nepokračujú v ďalšom štúdiu, ale ostávajú doma.
Psychohygienické podmienky sú hodnotené ako priemerné, nakoľko vyučovanie začína o 7.30 hod. Je prispôsobené cestovnému grafikonu SAD a nie žiakom.
Žiaci, pracovníci a dôchodcovia sa môžu stravovať v modernej ŠJ.
Pre športové využitie voľného času je k dispozícii telocvičňa, viacúčelové ihrisko. Tieto priestory v čase mimo vyučovania využíva aj široká verejnosť.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Bedminton | 8 | Ing. Juraj Sabanoš | |
| Hasičský krúžok | 27 | Mgr. Slávka Sojáková | |
| Matematický krúžok | 16 | Ing. Viera Vrabcová | |
| Angličtina pre najmenších | 8 | Mgr. Tatiana Skubachová | |
| Slniečko | 19 | Mgr. Jana Murková | |
| Šikovníček | 8 | Bc. Jana Kováčiková | |
| Stolnotenisový krúžok | 17 | Mgr.Pavol Mlákay | |
| Školský klub detí | 21 | Mgr. Ivana Šoučíková | |
| Futbalový krúžok | 29 | Mgr. Monika Mlákayová | |
| Zumba | 22 | Mgr. Monika Mlákayová | |
| Pohybové hry | 15 | Mgr. Monika Holubyová |
Základná škola spolupracuje s Radou školy a Rodičovským združením. Táto spolupráca je na vysokej úrovni. Spolupráca s rodičmi jednotlivých žiakov je minimálna, pretože rodičia nejavia záujem o dianie v škole, ani o výchovno - vzdelávacie výsledky svojich detí.
Škola má dlhoročnú družobnú spoluprácu so ZŠ Fryšták v Českej republike.
V spolupráci s HKSM zabezpečuje ubytovanie pútnikov z Muráňa do Levoče.
V rámci environmentálnej výchovy spolupracujeme so Správou Národného parku Muránska planina, s informačným centrom NPMP.
Dobrá spolupráca je s obcou Muráň, s obecným zastupiteľstvom a komunitným centrom v Muráni.
Od 13. marca 2020 do 30. júna 2020 prebiehalo v škole vyučovanie mimoriadnym spôsobom v súlade s nariadeniami hlavného hygienika a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.
Dištančné vzdelávanie počas mimoriadnej situácie v súvislosti s COVID 19 prebiehalo nasledovne:
- komunikácia so žiakmi prebiehala cez messenger, aplikáciu Edupage, mail a osobne. Osobne boli žiakom prostredníctvom učiteľov a asistentov odovzdávané vytlačené materiály, testy a tiež zbierané vypracované úlohy.
- Zadania sa týkali hlavne opakovania a upevňovania učiva, rozširovania poznatkov, spracovania informácií, triedenia informácií.
- Zadania z informatiky vzhľadom na možnosti žiakov boli spájané v rámci medzipredmetových vzťahov - týkali sa vyhľadávania, triedenia a spracovania informácií, práce s internetom, vyhľadávačmi, využívania IKT a pod.
- Vypracované úlohy zadané elektronicky boli žiakmi zasielané na súkromný mail, cez Messenger alebo cez Edupage.
- Akákoľvek konzultácia k zadaniam prebiehala hlavne elektronicky.
- Žiaci sa zapájali v rámci svojich možností a možností rodiny.
Niektorí žiaci, hlavne Rómovia, sa do tejto formy vyučovania nezapájali vôbec. Zoznam neprebratých tematických celkov je prílohov Správ jednotlivých MZ a PK.
Vypracoval: Mgr. Andrea Marčáková
V Muráni, 30. júna 2021
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage