| Názov školy | Základná škola s materskou školou Muráň |
| Adresa školy | 049 01 Muráň č. 353 |
| Telefón | 058/4494239 0905947319 |
| zssmsmuran@gmail.com | |
| WWW stránka | skolamuran.edupage.org |
| Zriaďovateľ | obec Muráň |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Andrea Marčáková | 0584494239 | 0905947319 | zssmsmuran@gmail.com |
| ZRŠ | Mgr. Jana Murková | 0584494239 | 0915823236 | murkova@muran.sk |
| ZRŠ | Mgr. Ivica Bombová | 0915367830 | ivica.bo@centrum.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Ing. Viera Vrabcová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Miroslava Ďurejová | ||
| ostatní zamestnanci | Katarína Urdová | |
| zástupcovia rodičov | Bc. Beáta Velková | |
| Miroslava Senková | ||
| Jana Beňová | ||
| Katarína Bialončíková | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Pavol Kochjar | |
| Ing. Juraj Frandel | ||
| Ing. Dáša Korimová |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ pre 1.stupeň | Mgr. Tatiana Skubachová | predmety 1.stupňa | |
| PK jazykov a všeobecnovzdelávacích predmetov | Mgr. Elena Karkošová | SJL,ANJ,NEJ,DEJ,ETV,NBV,VYV,HUV,TSV,VUM,OBN,GEG | |
| PK prírodovedných predmetov | Ing. Viera Vrabcová | MAT, FYZ,CHE,BIO,TEC,INF,SEE |
Počet žiakov školy: 169
Počet tried: 12
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 2 | 1 | 12 |
| počet žiakov | 19 | 20 | 13 | 12 | 22 | 33 | 18 | 21 | 11 | 169 |
| z toho ŠVVP | 7 | 5 | 10 | 5 | 10 | 28 | 18 | 15 | 7 | 105 |
| z toho v ŠKD | 6 | 14 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 26 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2018: 21/ 10
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2018: 19 / 9
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 2 / 1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2019
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 0 | 0 | 1 | 1 | 7 | 2 | 11 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 0 | 0 | 14 | 0 | 1 | 0 | 15 | |
| prijatí | 14 | 1 | 15 | |||||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | ANJ | BIO | CVM | CSL | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | HPV | CHE | IFV | INF | MAT | MEV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Včielky | |||||||||||||||
| Lienky | |||||||||||||||
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 2 | ||||||||||||||
| III.A | 3,1 | 3,7 | |||||||||||||
| IV.A | 2,8 | 2,6 | |||||||||||||
| V.A | 3,69 | 3,56 | 3,75 | 3,69 | 1,06 | 2,69 | 3,88 | ||||||||
| VI.A | 3,22 | 3,13 | 3,13 | 3 | 2,56 | 2 | 2,44 | 3,25 | |||||||
| VI.B | 4,07 | 4,14 | 4,14 | 4,14 | 4,14 | 1 | 3,71 | 4,14 | |||||||
| VI.C | 1 | 1,57 | 2,71 | ||||||||||||
| VII.A | 3,82 | 4,06 | 4,06 | 4,06 | 3,88 | 1,18 | 3,76 | 2,41 | 4,24 | ||||||
| VIII.A | 3,25 | 2,88 | 2,88 | 3,13 | 2,5 | 1,5 | 2,75 | 2 | 3,25 | ||||||
| VIII.B | 4,11 | 4,44 | 4 | 4,33 | 4,33 | 1,89 | 4,33 | 3,44 | 4,22 | ||||||
| IX.A | 3,1 | 3,1 | 2,9 | 2,9 | 2,6 | 3 | 3,5 |
| Trieda | NBV | NEJ | OBN | OBV | PEC | PP | PrV | PVC | PRI | PDA | PRV | RRZ | GRAF | KOM | SLY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Včielky | |||||||||||||||
| Lienky | |||||||||||||||
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 1,82 | ||||||||||||||
| III.A | 3,3 | ||||||||||||||
| IV.A | 2,4 | ||||||||||||||
| V.A | |||||||||||||||
| VI.A | 2,56 | ||||||||||||||
| VI.B | 1,93 | ||||||||||||||
| VI.C | 1,43 | ||||||||||||||
| VII.A | 3,88 | 2,53 | |||||||||||||
| VIII.A | 3,25 | 2,38 | |||||||||||||
| VIII.B | 4,44 | 3,78 | |||||||||||||
| IX.A | 3,3 | 2,2 |
| Trieda | SJL | Spr | SEE | SPH | TEH | THD | TSV | TEV | TRF | TVD | VUC | VUC | VLA | VMR | VUM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Včielky | |||||||||||||||
| Lienky | |||||||||||||||
| I.A | 1 | ||||||||||||||
| II.A | 2,06 | 1 | |||||||||||||
| III.A | 3,6 | 1,75 | 3,2 | ||||||||||||
| IV.A | 2,8 | 1,08 | 2,7 | ||||||||||||
| V.A | 3,81 | 1,16 | 1,5 | 2,07 | |||||||||||
| VI.A | 3,56 | 1,89 | 1,67 | 2 | |||||||||||
| VI.B | 4 | 2,21 | 2,07 | 2,57 | |||||||||||
| VI.C | 2,86 | 3 | 1,57 | 2,86 | |||||||||||
| VII.A | 4 | 1,83 | 1,65 | 1,94 | |||||||||||
| VIII.A | 3,38 | 1,13 | 1,5 | 1,5 | |||||||||||
| VIII.B | 4,56 | 2,92 | 1,44 | 2,11 | |||||||||||
| IX.A | 3,4 | 2,18 | 1,3 |
| Trieda | VYV | ZEM | ZVM |
|---|---|---|---|
| Včielky | |||
| Lienky | |||
| I.A | |||
| II.A | |||
| III.A | |||
| IV.A | |||
| V.A | 1,31 | ||
| VI.A | 1,78 | ||
| VI.B | 1,43 | ||
| VI.C | 1 | ||
| VII.A | 1,18 | ||
| VIII.A | 1,5 | ||
| VIII.B | 1,56 | ||
| IX.A |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| Včielky | 3 | 0 | 0 | 14 |
| Lienky | 16 | 0 | 0 | 16 |
| I.A | 17 | 16 | 1 | 0 |
| II.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| III.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| IV.A | 5 | 5 | 0 | 0 |
| V.A | 21 | 15 | 6 | 0 |
| VI.A | 9 | 8 | 1 | 0 |
| VI.B | 13 | 8 | 5 | 0 |
| VI.C | 8 | 8 | 0 | 0 |
| VII.A | 16 | 12 | 4 | 0 |
| VIII.A | 6 | 5 | 1 | 0 |
| VIII.B | 8 | 5 | 3 | 0 |
| IX.A | 11 | 9 | 2 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Včielky | 3 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Lienky | 16 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| I.A | 17 | 2076 | 138,40 | 1927 | 128,47 | 149 | 9,93 |
| II.A | 20 | 1673 | 88,05 | 1621 | 85,32 | 52 | 2,74 |
| III.A | 13 | 1957 | 163,08 | 1762 | 146,83 | 195 | 16,25 |
| IV.A | 5 | 785 | 157,00 | 717 | 143,40 | 68 | 13,60 |
| V.A | 21 | 3687 | 194,05 | 3487 | 183,53 | 200 | 10,53 |
| VI.A | 9 | 1232 | 160,70 | 1096 | 143,18 | 136 | 17,52 |
| VI.B | 13 | 3091 | 247,50 | 2528 | 202,74 | 563 | 44,76 |
| VI.C | 8 | 1305 | 163,13 | 771 | 96,38 | 534 | 66,75 |
| VII.A | 16 | 3243 | 202,69 | 2928 | 183,00 | 315 | 19,69 |
| VIII.A | 6 | 772 | 128,67 | 772 | 128,67 | 0 | 0,00 |
| VIII.B | 8 | 2774 | 346,75 | 1624 | 203,00 | 1150 | 143,75 |
| IX.A | 11 | 2902 | 263,81 | 2235 | 203 | 667 | 60,63 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 10 | 37 | |
| Monitor MAT | 10 | 30,7 | |
| Testovanie 5 SJL | 17 | 24,1 | |
| Testovanie 5 MAT | 17 | 22,9 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 2 | 1 | 12 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 19 | 0 |
| Bežných tried | 10 | 141 | 18 |
| Špeciálnych tried | 1 | 9 | 0 |
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 12 | 169 | 18 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 17 | 3 | ||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 1 | 6 | ||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 2 | 12 | 14 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 0 | 3 | 3 |
| spolu | 2 | 16 | 18 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 3.A | MAT, TSV, INF | 6 |
| 5.A | VYV, TEC, INF, DEJ, HUV, MAT | 11 |
| 6.A | TEC, HUV, VYV, DEJ, TSV, INF, MAT,FYZ, OBN | 15 |
| 6.B | MAT, HUV, TEC, VYV, DEJ, INF, FYZ, OBN, TSV | 15 |
| 6.C | VLA, PCV, INF, VYV, HUV | 7 |
| 7.A | DEJ, TSV, VYV, TEC, FYZ, INF, HUV, OBN, NEJ, CHE | 13 |
| 8.A | FYZ, DEJ, INF, NEJ, OBN, TEC, HUV, VYV | 10 |
| 8.B | NEJ, VYV, OBN, FYZ, INF, TEC, HUV, DEJ, TSV | 12 |
| 9.A | FYZ, DEJ, NEJ, OBN | 7 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 11 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 1 | |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | 3 | |
| vysokoškolské pedagogické | 13 | |
| vysokoškolské nepedagogické | 3 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Futbalový turnaj o Pohár riaditeľky ŠZŠ | |||||
| Futbalový turnaj o Putovný pohár | |||||
| Šaliansky Maťko | 1 | ||||
| Hviezdoslavov Kubín | 1 | ||||
| Pytagoriáda |
Stručný prehľad akcií, ktorých sa žiaci školy zúčastnili a prezentovali svoju školu na verejnosti:
September:
19.9.2018 - Futbal o Putovný pohár riaditeľky ŠZŠ Revúca
21.9.2018 - finančná zbierka Biela pastelka
28.9.2018 - Duatlon
Október:
2.10. - 6.10. 2018 - Jesenné variácie (1.stupeň)
4.10.2018 - Cezpoľný beh v Revúcej
19.10.2018 - Testovanie pohybových predpokladov v 1. ročníku
24.10.2018 - projekt Záložka do knihy spája školy
24.10.2018 - Mesiac úcty k starším, Predná Hora
26.10.2018 - Mesiac úcty k starším, Muráň
26.10.2018 - DOD SOŠ Polltár (žiaci 8.B a 7.B)
November:
6.11.2018 - Nábor pre žiakov 9.r., Brezno, SOŠ techniky a služieb
8.11.2018 - Súťaž o najkrajšie kŕmidlo, RS
14.11.2018 - DOD SOŠ Banícka RA
16.11.2018 - Nábor pre žiakov 9.r., SOŠ Hnúšťa
20.11.2018 - Hodina hlasného čítania
21.11.2018 - Testovanie T5 - 2018
26.11.2018 - Nábor pre žiakov 9.r., Tisovec
28.11.2018 - DOD SSOŠ obchodná RA
29.11.2018 - Pasovačka prvákov
Zber papiera
Popoludnie v ŠK - čitateľský maratón
December:
3.12.2018 - divadlo CLIPERTON
vystúpenie Slniečka, Mikuláš
6.12.2018 - stridžie dni, Od Lucie do Vianoc
20.12.2018 - Vianočná besiedka a vianočná burza
21.12.2018 - Účelové cvičenie, Didaktické hry v prírode
17.12.2018 - Pytagoriáda
Január:
12.1.2019 - stolnotenisový turnaj
21.1.2019 - Šaliansky Maťko, súťaž v recitácii slovenskej povesti (žiaci 2. až 9.ročníka), školské kolo
22.1.2019 - MŠ v ZŠ
16.1.2019 - Šaliansky Maťko, okresné kolo v RA
Február:
6.2.2019 - Beseda s PZ (5.A, 7.A)
Marec:
11.3. - 15.3.2019 - Lyžiarsky výcvik
19.3.2019 - Hviezdoslavov Kubín, školské kolo
22.3.2019 - Nábor žiakov 9.r., SMZ Jelšava
25.3.2019 - Deň vody, 2.st.
27.3.2019 - Canisterapia, 1.st.
Apríl:
2.4.2019 - Návšteva knižnice v RA, 1.st.
3.4.2019 - Exkurzia "Pod hradom"
3.4.2019 - Monitor 9
10.4.2019 - Objav v sebe talent - koncert
15.4.2019 - Hviezdoslavov Kubín RS
17.4.2019 - Zápis do 1.ročníka
17.4.2019 - Futbalový turnaj, 1.st. + 5.A
26.4.2019 - Čistenie Muránky, 2.st.
26.4.2019 - Deň Zeme, 1.stupeň
26.4.2019 - Beseda s účastníkmi 2.svetovej vojny, 9.r.
30.4.2019 - Lesnícke dni
30.4.2019 - futbalový turnaj, 2.st.
Máj:
7.5.2019 - Mladý odborník Gemera, technická súťaž, Hrádok
Deň matiek, Muráň
24.5.2015 - Slávik
výmenný pobyt vo Fryštáku
Jún:
6.6. - 8.6.2019 - návšteva z Fryštáku
14.6.2019 - výlet 2.stupeň, KE
14.6.2019 - Juniáles, 1.st.
17.6.2019 - výlet 1.st., LM
20.6.2019 - Olympijský deň
25.6.2019 - účelové cvičenie, Didaktické hry v prírode
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania
Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami.
Projekt "Škola otvorená všetkým"
Cieľom projektu je podporou inkluzívneho vzdelávania skvalitniť profesijné kompetencie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov, zabezpečiť rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky detí a žiakov.
Priestorové a materiálne podmienky školy umožňujú plne realizovať učebné osnovy a zvolené učebné varianty.
Škola má zriadené a pavidelne využíva: veľkú a malú (gymnastickú) telocvičňu, učebňu výpočtovej techniky s 11 počítačmi pripojenými na internet, mediálnu triedu s interaktívnou tabuľou, tri triedy s interaktívnymi tabuľami (2 na 1. stupni a 1 na 2. stupni), školské dielne pre prácu s kovom a drevom, školskú kuchyňu s jedálňou, žiacku a učiteľskú knižnicu, multifunkčné ihrisko.
Škole chýbajú odborné učebne: chemická, biologická, fyzikálna a jazyková.
Vybavenie školy učebnými pomôckami je dobré vďaka projektom, do ktorých sa škola zapojila.
V budúcnosti je potrebné vyriešiť otázku odborných učební a tried, pretože narastá počet žiakov dochádzajúcich z Muránskej Dlhej Lúky na 2. stupeň.Taktiež je potrebná generálna oprava starého elektrického vedenie v halvnej budove ZŠ, urobiť tepelnú reguláciu rozvodov kúrenia, opraviť strechu na budove škôlky a telocvične.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
- normatívne finančné prostriedky 401 188 Eur
- nenormatívne finančné prostriedky 51 396 Eur z toho:
- na odchodné 2 091 Eur
- na dopravu žiakov 4 550 Eur
- na asistentov učiteľa pre žaikov so zdravotným znevýhodnením alebo nadaním
19 247 Eur
- na vzdelávacie poukazy 5 094 Eur
- príspevok na výchovu a vzdelávanie 5 ročných detí z MŠ
3 196 Eur
- príspevok pre žiakov so sociálne znevýhodneného prostredia
14 150 Eur
- príspevok na učebnice 68 Eur
- príspevok na lyžiarske kurzy 3 000 Eur
Ciele vytýčené v Školskom vzdelávacom programe na rok 2018/2019 boli splnené.
Škola dosahuje dobré výsledky v zapájaní sa žiakov do krúžkovej činnosti v rámci vzdelávacích poukazov. Výborné výsledky žiaci dosahujú aj v reprezentácii školy v športových súťažiach ( futbal, basketbal, stolný tenis).
Nedostatky školy sú v prospechu a dochádzke žiakov, najmä žiakov z Muránskej Dlhej Lúky.
Návrh opatrení:
Zvýšiť spoluprácu s komunitnými centrami v Muráni a v Muránskej Dlhej Lúke, s ÚPSVaR v Revúcej, PZ.
Žiaci našej školy sa bez problémov vzdelávajú na vybraných školách, dosahujú rovnaké alebo lepšie výsledky ako na základnej škole.
Problémy s uplatnením majú žiaci z Muránskej Dlhej Lúky, ktorí sa v našej škole vzdelávajú od 5.ročníka.
Psychohygienické podmienky sú hodnotené ako priemerné, nakoľko vyučovanie začína o 7.30 hod. Je prispôsobené cestovnému grafikonu SAD a nie žiakom.
Žiaci, pracovníci a dôchodcovia sa môžu stravovať v modernej ŠJ.
Pre športové využitie voľného času je k dispozícii telocvičňa, viacúčelové ihrisko. Tieto priestory v čase mimo vyučovania využíva aj široká verejnosť.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Bedminton | 12 | Ing. Juraj Sabanoš | |
| Tanečný krúžok | 6 | Mgr. Monika Holubyová | |
| SJL Monitor 9 | 11 | Mgr. Elena Karkošová | |
| Počítačový | 20 | Mgr. Tatiana Skubachová | |
| Športové hry | 30 | Mgr. Monika Mlákayová | |
| Slniečko | 28 | Mgr. Jana Murková | |
| Stolný tenis | 11 | Pavol Mlákay | |
| Angličtina pre najmenších | 15 | Mgr. Slávka Sojáková | |
| Pohybové hry | 14 | Mgr. Mlákayová | |
| Projekt ŠOV | |||
| Pohybové hry | 9 | Mgr. Monika Mlákayová | |
| Angličtina hrou | 19 | Mgr. Tatiana Skubachová | |
| Hravá angličtina | 14 | Mgr. ZuzanaVavreková | |
| Počítačový | 13 | Mgr. Martin Béreš | |
| Tvorivé dielne | 7 | Ing. Ingrid Antalová | |
| Šikovné ručičky | 8 | Mgr. Katarína Saniová | |
| Turistika | 8 | Mgr. Monika Holubyová | |
| Hravá matematika | 10 | Ing. Viera Vrabcová | |
| Cestujeme rozprávkami | 18 | Mgr. Elena Karkošová | |
| Šikovníci | 12 | Mgr. Jana Murková |
Základná škola spolupracuje s Radou školy a Rodičovským združením. Táto spolupráca je na vysokej úrovni. Spolupráca s rodičmi jednotlivých žiakov je minimálna, pretože rodičia nejavia záujem o dianie v škole, ani o výchovno - vzdelávacie výsledky svojich detí.
Škola má dlhoročnú družobnú spoluprácu so ZŠ Fryšták v Českej republike.
V spolupráci s HKSM 25 rokov zabezpečuje ubytovanie pútnikov z Muráňa do Levoče.
V rámci environmentálnej výchovy spolupracujeme so Správou Národného parku Muránska planina, s informačným centrom NPMP.
Dobrá spolupráca je s obcou Muráň, s obecným zastupiteľstvom a komunitným centrom v Muráni.
Vypracoval: Mgr. Andrea Marčáková
V Muráni, 8. októbra 2019
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage