| Názov školy | Základná škola s materskou školou Muráň |
| Adresa školy | 049 01 Muráň č. 353 |
| Telefón | 058/4494239 0905947319 |
| zssmsmuran@gmail.com | |
| WWW stránka | skolamuran.edupage.org |
| Zriaďovateľ | obec Muráň |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Andrea Marčáková | 0584494239 | 0905947319 | zssmsmuran@gmail.com |
| ZRŠ | Mgr. Jana Murková | 0584494239 | 0915823236 | murkova@muran.sk |
| ZRŠ | Mgr. Ivica Bombová | 0915367830 | ivica.bo@centrum.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Ing. Viera Vrabcová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Miroslava Ďurejová | ||
| ostatní zamestnanci | Katarína Urdová | |
| zástupcovia rodičov | Bc. Beáta Velková | |
| Miroslava Senková | ||
| Jana Beňová | ||
| Katarína Bialončíková | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Pavol Kochjar | |
| Ing. Juraj Frandel | ||
| Ing. Dáša Korimová |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ pre 1.stupeň | Mgr. Tatiana Skubachová | predmety 1.stupňa | |
| PK jazykov a všeobecnovzdelávacích predmetov | Mgr. Elena Karkošová | SJL,ANJ,NEJ,DEJ,ETV,NBV,VYV,HUV,TSV,VUM,OBN,GEG | |
| PK prírodovedných predmetov | Ing. Viera Vrabcová | MAT, FYZ,CHE,BIO,TEC,INF,SEE |
Počet žiakov školy: 172
Počet tried: 12
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 2 | 2 | 0 | 12 |
| počet žiakov | 23 | 14 | 14 | 13 | 37 | 22 | 23 | 26 | 0 | 172 |
| z toho ŠVVP | 2 | 1 | 2 | 2 | 10 | 2 | 6 | 2 | 0 | 27 |
| z toho v ŠKD | 16 | 1 | 5 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2017: 28/ 14
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2017: 23/ 11
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 8/ 4
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2017
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 5 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 11 |
| prijatí | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 11 |
| % úspešnosti | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| Trieda | ANJ | BIO | CVM | CSL | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | HPV | CHE | IFV | INF | MAT | MEV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Včielky | |||||||||||||||
| Lienky | |||||||||||||||
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 2,27 | ||||||||||||||
| III.A | 2,36 | 2,36 | |||||||||||||
| IV.A | 2,82 | 2,45 | |||||||||||||
| V.A | 2,45 | 2,27 | 1,91 | 2,18 | 1,09 | 1,45 | 2,64 | ||||||||
| V.B | 3,6 | 3,93 | 4 | 3,93 | 1,4 | 3,87 | 3,73 | ||||||||
| V.C | 1 | 2 | 2,43 | ||||||||||||
| VI.A | 3,68 | 3,63 | 3,58 | 3,42 | 3,74 | 1,74 | 2,47 | 3,53 | |||||||
| VII.A | 2,25 | 2,25 | 2,25 | 1,75 | 1,75 | 1,13 | 2,13 | 1,25 | 2,63 | ||||||
| VII.B | 3,56 | 4 | 3,89 | 3,44 | 4,11 | 1,44 | 3,56 | 2,89 | 3,89 | ||||||
| VIII.A | 3,09 | 2,36 | 2,82 | 2 | 2,36 | 2,91 | 2,09 | 3,73 | |||||||
| VIII.B | 4,31 | 4,46 | 3,85 | 3,92 | 4,31 | 4,15 | 3,69 | 4,31 | |||||||
| 8.A | |||||||||||||||
| Lienky | |||||||||||||||
| Včielky |
| Trieda | NBV | NEJ | OBN | OBV | PEC | PP | PrV | PVC | PRI | PDA | PRV | RRZ | GRAF | KOM | SLY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Včielky | |||||||||||||||
| Lienky | |||||||||||||||
| I.A | |||||||||||||||
| II.A | 2,82 | ||||||||||||||
| III.A | 2,55 | ||||||||||||||
| IV.A | 2,91 | ||||||||||||||
| V.A | |||||||||||||||
| V.B | |||||||||||||||
| V.C | 1,86 | ||||||||||||||
| VI.A | 2,63 | ||||||||||||||
| VII.A | 2 | 1 | |||||||||||||
| VII.B | 3,78 | 2,78 | |||||||||||||
| VIII.A | 2,73 | 2,09 | |||||||||||||
| VIII.B | 4,08 | 3,62 | |||||||||||||
| 8.A | |||||||||||||||
| Lienky | |||||||||||||||
| Včielky |
| Trieda | SJL | Spr | SEE | SPH | TEH | THD | TSV | TEV | TRF | TVD | VUC | VUC | VLA | VMR | VUM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Včielky | |||||||||||||||
| Lienky | |||||||||||||||
| I.A | 1,1 | ||||||||||||||
| II.A | 3 | 1,33 | |||||||||||||
| III.A | 2,64 | 1 | 2,36 | ||||||||||||
| IV.A | 3,09 | 1,42 | 3 | ||||||||||||
| V.A | 2,55 | 1,18 | 1,36 | 1,45 | |||||||||||
| V.B | 3,8 | 2,07 | 2,13 | 2,53 | |||||||||||
| V.C | 2,57 | 1,13 | 1 | 2,71 | |||||||||||
| VI.A | 3,68 | 1,9 | 1,68 | 1,89 | |||||||||||
| VII.A | 2,63 | 1,13 | 1,13 | 1,25 | |||||||||||
| VII.B | 3,67 | 2 | 2,44 | 2,11 | |||||||||||
| VIII.A | 3,27 | 1,33 | 1 | 1,45 | |||||||||||
| VIII.B | 4,69 | 3,31 | 2,46 | 3,15 | |||||||||||
| 8.A | |||||||||||||||
| Lienky | |||||||||||||||
| Včielky |
| Trieda | VYV | ZEM | ZVM |
|---|---|---|---|
| Včielky | |||
| Lienky | |||
| I.A | |||
| II.A | |||
| III.A | |||
| IV.A | |||
| V.A | 1,27 | ||
| V.B | 1,47 | ||
| V.C | 1 | ||
| VI.A | 1,26 | ||
| VII.A | 1 | ||
| VII.B | 2 | ||
| VIII.A | |||
| VIII.B | |||
| 8.A | |||
| Lienky | |||
| Včielky |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| Včielky | 14 | 0 | 0 | 19 |
| Lienky | 10 | 0 | 0 | 19 |
| I.A | 23 | 22 | 1 | 0 |
| II.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| III.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| IV.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| V.A | 10 | 10 | 0 | 0 |
| V.B | 15 | 15 | 0 | 0 |
| V.C | 9 | 9 | 0 | 0 |
| VI.A | 21 | 18 | 3 | 0 |
| VII.A | 7 | 7 | 0 | 0 |
| VII.B | 14 | 13 | 1 | 0 |
| VIII.A | 12 | 9 | 3 | 0 |
| VIII.B | 14 | 4 | 9 | 1 |
| 8.A | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lienky | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Včielky | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Včielky | 14 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Lienky | 10 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| I.A | 23 | 2184 | 109,20 | 2013 | 100,65 | 171 | 8,55 |
| II.A | 13 | 1990 | 165,83 | 1824 | 152,00 | 166 | 13,83 |
| III.A | 14 | 1435 | 110,38 | 1403 | 107,92 | 32 | 2,46 |
| IV.A | 12 | 1744 | 145,33 | 1613 | 134,42 | 131 | 10,92 |
| V.A | 10 | 1105 | 122,78 | 1042 | 115,78 | 63 | 7,00 |
| V.B | 15 | 3086 | 205,73 | 2207 | 147,13 | 879 | 58,60 |
| V.C | 9 | 1218 | 152,25 | 1126 | 140,75 | 92 | 11,50 |
| VI.A | 21 | 3813 | 195,42 | 3206 | 164,69 | 607 | 30,72 |
| VII.A | 7 | 854 | 122,00 | 830 | 118,57 | 24 | 3,43 |
| VII.B | 14 | 4261 | 304,36 | 3637 | 259,79 | 624 | 44,57 |
| VIII.A | 12 | 2097 | 174,75 | 1757 | 146,42 | 340 | 28,33 |
| VIII.B | 14 | 3747 | 288,23 | 1781 | 137,00 | 1966 | 151,23 |
| IX.A | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Lienky | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Včielky | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 0 | 0 | |
| Monitor MAT | 0 | 0 | |
| Testovanie 5 SJL M | 23 | 39,3 | |
| Testovanie 5 MAT M | 23 | 32,9 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 2 | 2 | 0 | 12 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 23 | 2 |
| Bežných tried | 10 | 139 | 15 |
| Špeciálnych tried | 1 | 10 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 12 | 172 | 17 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 16 | 3 | ||
| DPP | 3 | |||
| Znížený úväzok | 5 | |||
| ZPS | ||||
| Na dohodu | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 2 | 13 | 15 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 0 | 3 | 3 |
| spolu | 2 | 17 | 19 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 3.A | ANJ | 3 |
| 4.A | 0 | |
| 5.A | TEC, BIO, HUV, VYV, DEJ, TSV, INF | 8 |
| 5.B | MAT, HUV, TEC, VYV, DEJ, INF | 10 |
| 5.C | VLA, PCV, INF | 6 |
| 6.A | DEJ, MAT, TSV, VYV, TEC, FYZ, INF, HUV, OBN | 18 |
| 7.A | FYZ, DEJ, TSV, INF, NEJ, OBN, TEC, HUV, VYV | 11 |
| 7.B | MAT, NEJ, VYV, OBN, ANJ, FYZ, INF, TEC, HUV, DEJ | 17 |
| 8.A | FYZ, VUM, TSV, DEJ, NEJ, INF, OBN | 10 |
| 8.B | MAT, NEJ, ANJ, VUM, INF, FYZ, DEJ, OBN | 16 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 9 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 1 | |
| štúdium školského manažmentu | 0 | |
| špecializačné inovačné štúdium | 0 | |
| špecializačné kvalifikačné | 1 | |
| postgraduálne | 0 | |
| doplňujúce pedagogické | 0 | |
| vysokoškolské pedagogické | 13 | |
| vysokoškolské nepedagogické | 3 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Futbalový turnaj o Pohár riaditeľky ŠZŠ | |||||
| Futbalový turnaj o Putovný pohár | |||||
| Šaliansky Maťko | 1 | 1 | |||
| Hviezdoslavov Kubín | |||||
| Pytagoriáda |
Stručný prehľad akcií, ktorých sa žiaci školy zúčastnili a prezentovali svoju školu na verejnosti:
September:
8.9.2017 - Divadelné predstavenie
16.9. 2017- Európsky týždeň športu
20.9.2017 - Futbal o Putovný pohár riaditeľky ŠZŠ Revúca
22.9.2017 - finančná zbierka Biela pastelka
Október:
2.10. - 6.10. 2017 - Jesenné variácie (1.stupeň)
18.10.2017 - vystúpenie Slniečka, Predná Hora
24.10.2017 - projekt Záložka do knihy spája školy
25.10.2017 - Mesiac úcty k starším, Predná Hora
26.10.2017 - Mesiac úcty k starším, Muráň
27.10.2017 - DOD SOŠ Polltár (žiaci 8.B a 7.B)
November:
10.11.2017 - finančná zbierka Hodina deťom
16.11.2017 - minifutbal v Komunitnom centre
22.11.2017 - Testovanie T5 - 2016
22.11.2017 - vystúpenie Slniečka v RA
23.11.2017 - Stolnotenisový turnaj v RA
Zber papiera
Popoludnie v ŠK - čitateľský maratón
December:
1.12.2017 - divadlo Na skle maľované
2.12.2017 - vystúpenie Slniečka, Mikuláš
6.12.2017 - stridžie dni, Od Lucie do Vianoc
21.12.2017 - Vianočná besiedka a vianočná burza
22.12.2017 - Účelové cvičenie, Didaktické hry v prírode
Január:
15.1.2018 - Šaliansky Maťko, súťaž v recitácii slovenskej povesti (žiaci 2. až 9.ročníka), školské kolo
16.1.2018 - Šaliansky Maťko, okresné kolo v RA
30.1.2018 - MŠ v ZŠ
Február:
12.2.2018 - Rozprávkový karneval
Marec:
7.3.2018 - Šaliansky Maťko, krajské kolo
13.3.2018 - Hviezdoslavov Kubín, školské kolo
Tvoríme leporelo - 1.ročník, ŠKD
Hodina hlasného čítania - 1.stupeň
19.3. - 23.3.2018 - Lyžiarsky výcvik
22.3.2018 - stolnotenisový turnaj v Jelšave
Apríl:
11.4.2018 - Zápis do 1.ročníka
20.4.2018 - Deň Zeme, 2.stupeň
23.4.2018 - Deň Zeme
24.4.2018 - Lesnícke dni
Máj:
10.5.2018 - technická súťaž, Hrádok
10.5.2018 - Deň matiek, Muráň
23.5.2018 - beseda o hygiene, 3.r.
25.5.2018 - besda o hygiene, 2.r.
31.5. - 2.6.2018 - výmenný pobyt vo Fryštáku
Jún:
7.6.2018 - výlet 1.stupeň, SNV
12.6.2018 - divadlo TRESC
15.6.2018 - Deň detí, Jazda zručnosti
20.6.2018 - stolnotenisový turnaj v Muráni
21.6.2018 - výmena skúseností žiakov v Jelšave
26.6.2018 - účelové cvičenie, Didaktické hry v prírode
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania
Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami.
Projekt "Škola otvorená všetkým"
Cieľom projektu je podporou inkluzívneho vzdelávania skvalitniť profesijné kompetencie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov, zabezpečiť rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky detí a žiakov.
Priestorové a materiálne podmienky školy umožňujú plne realizovať učebné osnovy a zvolené učebné varianty.
Škola má zriadené a pavidelne využíva: veľkú a malú (gymnastickú) telocvičňu, učebňu výpočtovej techniky s 11 počítačmi pripojenými na internet, mediálnu triedu s interaktívnou tabuľou, tri triedy s interaktívnymi tabuľami (2 na 1. stupni a 1 na 2. stupni), školské dielne pre prácu s kovom a drevom, školskú kuchyňu s jedálňou, žiacku a učiteľskú knižnicu, multifunkčné ihrisko.
Škole chýbajú odborné učebne: chemická, biologická, fyzikálna a jazyková.
Vybavenie školy učebnými pomôckami je dobré vďaka projektom, do ktorých sa škola zapojila.
V budúcnosti je potrebné vyriešiť otázku odborných učební a tried, pretože narastá počet žiakov dochádzajúcich z Muránskej Dlhej Lúky na 2. stupeň.Taktiež je potrebná generálna oprava starého elektrického vedenie v halvnej budove ZŠ, urobiť tepelnú reguláciu rozvodov kúrenia, opraviť strechu na budove škôlky a telocvične.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
- normatívne finančné prostriedky 383 408 Eur
- nenormatívne finančné prostriedky 57 028 Eur z toho:
- na dopravu žiakov 4 1616 Eur
- na asistentov učiteľa pre žaikov so zdravotným znevýhodnením alebo nadaním
18 448 Eur
- na vzdelávacie poukazy 4 896 Eur
- príspevok na výchovu a vzdelávanie 5 ročných detí z MŠ
3 751 Eur
- príspevok pre žiakov so sociálne znevýhodneného prostredia
22 273Eur
- príspevok na učebnice 44 Eur
- príspevok na lyžiarske kurzy 3 000 Eur
Ciele vytýčené v Školskom vzdelávacom programe na rok 2017/2018 boli splnené.
Škola dosahuje dobré výsledky v zapájaní sa žiakov do krúžkovej činnosti v rámci vzdelávacích poukazov. Výborné výsledky žiaci dosahujú aj v reprezentácii školy v športových súťažiach ( futbal, basketbal, stolný tenis).
Nedostatky školy sú v prospechu a dochádzke žiakov, najmä žiakov z Muránskej Dlhej Lúky.
Návrh opatrení:
Zvýšiť spoluprácu s komunitnými centrami v Muráni a v Muránskej Dlhej Lúke, s ÚPSVaR v Revúcej, PZ.
Žiaci našej školy sa bez problémov vzdelávajú na vybraných školách, dosahujú rovnaké alebo lepšie výsledky ako na základnej škole.
Problémy s uplatnením majú žiaci z Muránskej Dlhej Lúky, ktorí sa v našej škole vzdelávajú od 5.ročníka.
Psychohygienické podmienky sú hodnotené ako priemerné, nakoľko vyučovanie začína o 7.30 hod. Je prispôsobené cestovnému grafikonu SAD a nie žiakom.
Žiaci, pracovníci a dôchodcovia sa môžu stravovať v modernej ŠJ.
Pre športové využitie voľného času je k dispozícii telocvičňa, viacúčelové ihrisko. Tieto priestory v čase mimo vyučovania využíva aj široká verejnosť.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Bedminton | 20 | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Futbalový krúžok | 16 | Mgr. Milan Aust | |
| Ochrana človeka a prírody | 20 | Mgr. Elena Karkošová | |
| Počítačový | 19 | Mgr. Tatiana Skubachová | |
| Pohybové hry | 35 | Mgr. Monika Mlákayová | |
| Slniečko | 31 | Mgr. Jana Murková | |
| Stolný tenis | 18 | Pavol Mlákay | |
| Projekt ŠOV | |||
| Hravá matematika | 9 | Ing. Viera Vrabcová | |
| Cestujeme rozprávkou | 20 | Mgr. Elena Karkošová | |
| Pohybové hry | 12 | Mgr. Monika Mlákayová | |
| Anglický jazyk | 23 | Mgr. Tatiana Skubachová | |
| Tvorivé spracovanie materiálu | 9 | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Počítačový | 14 | Mgr. Martin Béreš | |
| Šikovné ruky | 15 | Ing. Ingrid Antalová | |
| Športové hry | 12 | Mgr. Ivana Šoučíková | |
| Turistika | 8 | Mgr. Monika Holubyová |
Základná škola spolupracuje s Radou školy a Rodičovským združením. Táto spolupráca je na vysokej úrovni. Spolupráca s rodičmi jednotlivých žiakov je minimálna, pretože rodičia nejavia záujem o dianie v škole, ani o výchovno - vzdelávacie výsledky svojich detí.
Škola má dlhoročnú družobnú spoluprácu so ZŠ Fryšták v Českej republike.
V spolupráci s HKSM 25 rokov zabezpečuje ubytovanie pútnikov z Muráňa do Levoče.
V rámci environmentálnej výchovy spolupracujeme so Správou Národného parku Muránska planina, s informačným centrom NPMP.
Dobrá spolupráca je s obcou Muráň, s obecným zastupiteľstvom a komunitným centrom v Muráni.
Vypracoval: Mgr. Andrea Marčáková
V Muráni, 23. októbra 2018
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage