| Názov školy | Základná škola s materskou školou Muráň |
| Adresa školy | 049 01 Muráň č. 353 |
| Telefón | 058/4494239 |
| zssmsmuran@gmail.com | |
| WWW stránka | skolamuran.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Muráň |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Andrea Marčáková | 0584494239 | 0905947319 | zssmsmuran@gmail.com |
| ZRŠ | Mgr. Jana Murková | 0584494239 | 0915823236 | murkova@muran.sk |
| ZRŠ | Mgr. Ivica Bombová | 0915367830 | ivica.bo@centrum.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Ing.Viera Vrabcová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Miroslava Ďurejová | ||
| ostatní zamestnanci | Katarína Urdová | |
| zástupcovia rodičov | Bc. Beáta Velková | |
| Miroslava Senková | ||
| Jana Beňová | ||
| Katarína Bialončíková | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Pavol Kochjar | |
| Ing. Juraj Frandel | ||
| Ing. Dáša Korimová |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ pre 1.stupeň | Mgr. Tatiana skubachová | predmety 1.stupňa | |
| PK jazykov a všeobecno vzdelávacích predmetov | Mgr. Katarína Šuchová | SJL,ANJ,NEJ,DEJ,ETV,NBV, VYV,HUV,TSV,VUM,OBN,GEG | |
| PK prírodovedných predmetov | Ing. Viera Vrabcová | MAT,FYZ,CHE,BIO,TEC,INF,SEE |
Počet žiakov školy: 194
Počet tried: 13
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 11 |
| počet žiakov | 13 | 22 | 10 | 16 | 27 | 18 | 14 | 14 | 14 | 148 |
| z toho ŠVVP | 2 | 9 | 2 | 2 | 2 | 3 | 20 | |||
| z toho v ŠKD | 3 | 13 | 0 | 3 | 1 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2014:16/ 10
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2014: 14 / 10
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 4 / 2
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2015
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 13 | 18 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 0 | 0 | 1 | 6 | 4 | 1 | 0 | 12 |
| prijatí | 0 | 0 | 1 | 6 | 4 | 0 | 0 | 11 |
| % úspešnosti | 0 | 0 | 100 | 100 | 100 | 0 | 0 | 91,7 |
| Trieda | ANJ | BIO | CVM | CSL | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | HPV | CHE | IFV | INF | MAT | MEV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MŠ - trieda Lienok | |||||||||||||||
| MŠ - trieda Včielok | |||||||||||||||
| I.A | 1,08 | 1,67 | 2,08 | ||||||||||||
| II.A | 1,2 | 1,47 | 1,93 | ||||||||||||
| II.B | 1,11 | 1,67 | |||||||||||||
| III.A | 2,5 | 1 | 1,6 | 2 | |||||||||||
| IV.A | 1,67 | 1 | 1 | 1,87 | |||||||||||
| V.A | 2,82 | 2,45 | 2,45 | 2,45 | 1 | 1,33 | 2,92 | ||||||||
| V.B | 3,62 | 3,23 | 3,23 | 3,85 | 1 | 2,23 | 3,38 | ||||||||
| VI.A | 3,47 | 3,67 | 3,6 | 3,53 | 3,87 | 1,67 | 3,67 | 2,4 | 3,53 | ||||||
| VII.A | 3,17 | 3,29 | 3,14 | 3 | 3 | 1,57 | 3,17 | 1,64 | 3,43 | ||||||
| VIII.A | 3,08 | 2,64 | 2,71 | 3,21 | 2,79 | 3 | 1,86 | 3,43 | |||||||
| IX.A | 2,82 | 2,57 | 2,5 | 2,57 | 2,29 | 2,33 | 2,43 | 1,36 | 2,86 |
| Trieda | NBV | NEJ | OBN | OBV | PEC | PP | PrV | PVC | PRI | PDA | GRAF | KOM | SLY | SJL | Spr |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MŠ - trieda Lienok | |||||||||||||||
| MŠ - trieda Včielok | |||||||||||||||
| I.A | 1,83 | 2 | 1 | ||||||||||||
| II.A | 2,27 | 2,07 | 1,07 | ||||||||||||
| II.B | 1 | 2,67 | 2,56 | ||||||||||||
| III.A | 1,9 | 2,7 | 1,2 | ||||||||||||
| IV.A | 1 | 1,93 | 1,8 | 1 | |||||||||||
| V.A | 2,09 | 1 | 2,83 | 1,33 | |||||||||||
| V.B | 3,15 | 3,62 | 1,92 | ||||||||||||
| VI.A | 3,4 | 3,2 | 3,87 | 2,57 | |||||||||||
| VII.A | 3 | 3 | 3 | 3,14 | 1,43 | ||||||||||
| VIII.A | 2,23 | 1,71 | 2 | 3,21 | 1 | ||||||||||
| IX.A | 2 | 2 | 2,67 | 2,79 | 1 |
| Trieda | SEE | SPH | TEH | THD | TSV | TEV | TRF | TVD | VUC | VUC | VLA | VMR | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MŠ - trieda Lienok | |||||||||||||||
| MŠ - trieda Včielok | |||||||||||||||
| I.A | 1,3 | 1 | |||||||||||||
| II.A | 1 | 1,93 | 1,47 | ||||||||||||
| II.B | 1,33 | 2 | 1,11 | ||||||||||||
| III.A | 1,2 | 2,4 | 1 | ||||||||||||
| IV.A | 1 | 2 | 1 | ||||||||||||
| V.A | 1 | 1,09 | 1,25 | 4 | 1 | ||||||||||
| V.B | 1,77 | 1,69 | 1,69 | 1,54 | |||||||||||
| VI.A | 2,8 | 2,27 | |||||||||||||
| VII.A | 1,43 | 1,71 | 1,71 | ||||||||||||
| VIII.A | 3 | 1,07 | 1,07 | 2 | |||||||||||
| IX.A | 2,67 | 1,79 | 2,33 |
| Trieda | ZVM |
|---|---|
| MŠ - trieda Lienok | |
| MŠ - trieda Včielok | |
| I.A | |
| II.A | |
| II.B | |
| III.A | |
| IV.A | |
| V.A | |
| V.B | |
| VI.A | |
| VII.A | |
| VIII.A | |
| IX.A |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| MŠ - trieda Lienok | 19 | 0 | 0 | 19 |
| MŠ - trieda Včielok | 3 | 0 | 0 | 19 |
| I.A | 13 | 12 | 0 | 1 |
| II.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| II.B | 9 | 9 | 0 | 0 |
| III.A | 10 | 10 | 0 | 0 |
| IV.A | 16 | 15 | 0 | 1 |
| V.A | 13 | 12 | 0 | 1 |
| V.B | 13 | 13 | 0 | 0 |
| VI.A | 16 | 13 | 0 | 3 |
| VII.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| VIII.A | 12 | 11 | 1 | 0 |
| IX.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MŠ - trieda Lienok | 19 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| MŠ - trieda Včielok | 3 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| I.A | 13 | 2285 | 190,42 | 2264 | 188,67 | 21 | 1,75 |
| II.A | 15 | 1370 | 91,33 | 1308 | 87,20 | 62 | 4,13 |
| II.B | 9 | 1544 | 171,56 | 1044 | 116,00 | 500 | 55,56 |
| III.A | 10 | 1297 | 129,70 | 1249 | 124,90 | 48 | 4,80 |
| IV.A | 16 | 1479 | 98,60 | 1479 | 98,60 | 0 | 0,00 |
| V.A | 13 | 2378 | 198,17 | 2203 | 183,58 | 175 | 14,58 |
| V.B | 13 | 2059 | 158,38 | 1721 | 132,38 | 338 | 26,00 |
| VI.A | 16 | 3637 | 279,77 | 2830 | 217,69 | 807 | 62,08 |
| VII.A | 13 | 3307 | 254,38 | 3150 | 242,31 | 157 | 12,08 |
| VIII.A | 12 | 1968 | 164,00 | 1968 | 164,00 | 0 | 0,00 |
| IX.A | 1 | 209 | 209,00 | 199 | 199,00 | 10 | 10,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 11 | 56,05 | |
| Monitor MAT | 11 | 50,91 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 3 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 13 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 13 | 1 |
| Bežných tried | 9 | 126 | |
| Špeciálnych tried | 1 | 9 | |
| Pre nadaných | 0 | 0 | |
| Spolu | 11 | 148 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 14 | 8 | ||
| DPP | 5 | |||
| Znížený úväzok | 5 | |||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 3 | 12 | 15 |
| vychovávateľov | 1 | 1 | |
| asistentov učiteľa | 3 | 3 | |
| spolu | 4 | 15 | 19 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 8 | 1 |
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | 3 | 1 |
| vysokoškolské pedagogické | 12 | |
| vysokoškolské nepedagogické | 4 |
Stručný prehľad akcií, ktorých sa žiaci školy zúčastnili a prezentovali svoju školu na verejnosti:
24.9.2014 - 6.ročník futbalu o Putovný pohár riaditeľky ŠZŠ Revúca (1.miesto)
13.10.-17.10.2014 - súťaž "Hovorme o jedle" - škola obsadila zlaté pásmo a získala cenu 330,-eur za súťažný príspevok, žiaci 2.ročníka získali tričká
27.10.2014- kultúrne predstavenie Jánošík, divadlo Drak
27.10.2014 - vystúpenie žiakov Mesiac úcty k starším Muráň
28.10.2014 - vystúpenie žiakov Zˇ3 v OLÚP Predná Hora
29.10.2014 - žiaci 8. a9.ročníka navštívili DOD Poltár
6.11.2014 - skúšobný Monitor 9.ročník
19.11.2014 - návšteva SOŠ Hnúšťa (nábor)
20.11.2014 - návšteva SSOŠ Revúca (nábor)
21.11.2014 - žiaci 9.ročníka navštívili SOŠ baníckku v Revúcej
25.11.2014 - obvodné kolo v basketbale (2.stupeň) v Revúcej
28.11.2014 - kultúrne predstavenie "Čert a Káča", Cliperton Banská Bystrica
5.12.2014 - DOD SSOŠ Revúca 9.ročník
12.12.2014 - Miss Striga,Od Lucie do Vianoc (žiaci 8.ročníka + žiaci 1.stupňa)
18.12.2014 - Vianočná besiedka - trieda baví triedu a Vianočná burza
23.1.2015 - Šaliansky Maťko, súťaž v recitácii slovenskej povesti (žiaci 2. až 9.ročníka)
6.2.2015 - zápis do 1.ročníka
13.2.2015 - Karneval v škole
3.3.2015 - Hviezdoslavov Kubín, školské kolo
5.3.2015 - stolnotenisový turnaj Revúca
17.3.2015 - okresné kolo Pythagoriády
25.3.2015 - Noc v škole (žiaci 4.ročníka)
apríl 2015 - Veľká noc v škole
28.4.2015 - Stolnotenisový turnaj v Jelšave
30.4. 2015 - futbal mladší žiaci a futbal starší žiaci
apríl 2015 - návšteve ČOV Revúca (1.stupeň + 5.A)
máj 2015 - Deň matiek Muráň
jún 2015 - zber papiera, vyhodnotenie
1.6.2015 - MDD, kúzelník, jazda zručnosti
9.6.2015 - výlet 1, stupeň - Habakuky, Donovaly
10.6.2015 - výlet 2.stupeň, Spišská Nová Ves
17.6.2015 - Po stopách bojov 2. svetovej vojny, Kalište (výhercovia výtvarnej súťaže
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania
Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami.
B) Krátkodobé
Hovorme o jedle
C) V školskom roku 2014/2015 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2014/2015, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
Priestorové a materiálne podmienky školy umožňujú plne realizovať učebné osnovy a zvolené učebné varianty.
Škola má zriadené a pavidelne využíva: veľkú a malú (gymnastickú) telocvičňu, učebňu výpočtovej techniky s 11 počítačmi pripojenými na internet, mediálnu triedu s interaktívnou tabuľou, tri triedy s interaktívnymi tabuľami (2 na 1. stupni a 1 na 2. stupni), školské dielne pre prácu s kovom a drevom, školskú kuchyňu s jedálňou, žiacku a učiteľskú knižnicu, multifunkčné ihrisko.
Škole chýbajú odborné učebne: chemická, biologická, fyzikálna a jazyková.
Vybavenie školy učebnými pomôckami je dobré vďaka projektom, do ktorých sa škola zapojila.
V budúcnosti je potrebné vyriešiť otázku odborných učební a tried, pretože narastá počet žiakov dochádzajúcich z Muránskej Dlhej Lúky na 2. stupeň.Taktiež je potrebná generálna oprava starého elektrického vedenie v halvnej budove ZŠ a urobiť tepelnú reguláciu rozvodov kúrenia.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
MV SR
- rozpočet finančných prostriedkov na prenesené kompetencie - ZŠ - 344 737 €
- nenormatívne finančné prostriedky na dopravné žiakom - 2 881 €
- nenormatívne finančné prostriedky na vzdelávacie poukazy - 4 190 €
-nenormatívne finančné prostriedky na výchovu a vzdelávanie žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia -
- 7 141 €
- nenormatívne finančné prostriedky na sistentov učiteľa - 10 400 €
- nenormatívne finančné prostriedky - príspevok na výchovu a vzdelávanie 5-ročných detí MŠ - 3 255 €
- dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa ohrozeného sociálny vylúčením -
- dotácia na podporu výchovy k plneniu školských povinností dieťaťa ohrozeného socialnym vylúčením -
- rozpočet finančných prostriedkov na originálne kompetencie - MŠ, ŠJ, ŠKD -116 524 €
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Ciele vytýčené v Školskom vzdelávacom programe na rok 2014/2015 boli splnené.
Škola dosahuje dobré výsledky v zapájaní sa žiakov do krúžkovej činnosti v rámci vzdelávacích poukazov. Výborné výsledky žiaci dosahujú aj v reprezentácii školy v športových súťažiach ( futbal, basketbal, stolný tenis).
Nedostatky školy sú v prospechu a dochádzke žiakov, najmä žiakov z Muránskej Dlhej Lúky.
Návrh opatrení:
Zvýšiť spoluprácu s komunitnými centrami v Muráni a v Muránskej Dlhej Lúke, s ÚPSVaR v Revúcej, PZ.
Žiaci našej školy sa bez problémov vzdelávajú na vybraných školách, dosahujú rovnaké alebo lepšie výsledky ako na základnej škole.
Psychohygienické podmienky sú hodnotené ako priemerné, nakoľko vyučovanie začína o 7.30 hod. Je prispôsobené cestovnému grafikonu SAD a nie žiakom.
Žiaci, pracovníci a dôchodcovia sa môžu stravovať v modernej ŠJ.
Pre športové využitie voľného času je k dispozícii telocvičňa, viacúčelové ihrisko. Tieto priestorz v čase mimo vyučovania využíva aj široká verejnosť.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Futbalový | 22 | Mgr. Milan Aust | |
| Hry pre všetkých | 19 | Mgr. Martin Béreš | |
| Ja, počítač a svet okolo nás | 12 | Mgr. Andrea Marčáková | |
| Ja, počítač a svet okolo nás II. | 6 | Ing. Viera Vrabcová | |
| Krúžok slovenského jazyka | 0 | Mgr. Elena Karkošová | |
| Loptové hry - volejbal | 40 | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Matematický | 1 | Ing. Viera Vrabcová | |
| Moja záhradka | 12 | Ing. Ingrid Antalová | |
| Počítačový | 23 | PhDr. Zuzana Liptáková | |
| Pohybové hry | 26 | Mgr. Andrea Marčáková | |
| Poznaj a chráň prírodu | 17 | Mgr. Ivana Šoučíková | |
| Poznaj a chráň prírodu II. | 10 | Mgr. Katarína Šuchová | |
| Stolno-tenisový | 5 | Mlákay | |
| Šikovné ručičky | 14 | Mgr. Tatiana Skubachová | |
| Šikovníci | 13 | Mgr. Jana Murková | |
| Šikovníci | 19 | Mgr. Tatiana Skubachová | |
| Šikovníci | 9 | Mgr. Jana Jáchimcová | |
| Šport a športové modelárstvo | 18 | Mgr. Karol Kontúr |
Základná škola spolupracuje s Radou školy a Rodičovským združením. Táto spolupráca je na vysokej úrovni. Spolupráca s rodičmi jednotlivých žiakov je mnimálna, pretože rodičia nejavia záujem o dianie v škole, ani o výchovno - vzdelávacie výsledky svojich detí.
Škola má 60 ročnú družobnú spoluprácu so ZŠ Fryšták v Českej republike.
V spolupráci s HKSM 24 rokov zabezpečuje ubytovanie pútnikov z Muráňa do Levoče.
V rámci environmentálnej výchovz spolupracujeme so Správou Národného parku Muránska planina, s informačným centrom NPMP.
Dobrá spolupráca je s obcou Muráň, s obecným zastupiteľstvom a komunitným centrom v Muráni.
Vypracoval: Mgr. Andrea Marčáková
V Muráni, 6. októbra 2015
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage