Správa

o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2013/2014

Podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR 9/2006 Z.z.

§ 2. ods. 1 a

Základné identifikačné údaje

Názov školyZákladná škola s materskou školou Muráň
Adresa školy049 01 Muráň č. 353
Telefón058/4494239
E-mailkkontur@zsmuran.edu.sk
WWW stránkaskolamuran.edupage.org
ZriaďovateľObecný úrad Muráň

Vedúci zamestnanci školy

 Priezvisko, menoTelefónSluž. mobile-mail
RiaditeľMgr. Karol Kontúr05844942390905947319kontur@inmail.sk
ZRŠMgr. Jana Murková  janamurkova@zoznam.sk
ZRŠJana Mlejová  grocanda@gmail.com

Rada školy

 Titl., priezvisko, menoKontakt
predsedaIng. Viera Vrabcová 
pedagogickí zamestnanciMgr. Andrea Marčáková 
 Mgr. Zuzana Labošová 
 Miroslava Ďurejová 
ostatní zamestnanciKatarína Urdová 
zástupcovia rodičovIveta Lukášová 
 Iveta Tomiová 
 Jaroslava Nociarová 
zástupca zriaďovateľaIng. Pavol Kochjar 
 Ing. Fratišek Lukáš 
iníPavol Mlákay 

Poradné orgány školy

Názov MZ a PKVedúciZastúpenie predmetovPoznámka
MZ 1. - 4. ročMgr. Tatiana SkubachováI. stupeň ZŠ a ŠKD 
PK jazyky a výchovyMgr. Katarína Šuchovájazyky a výchovy 
PK prírodovednéIn.g. Viera Vrabcováprírodovedné 

§ 2. ods. 1 b

Údaje o počte žiakov

Počet žiakov školy: 198

Počet tried: 14

Podrobnejšie informácie:

Ročník:1.2.3.4.5.6.7.8.9.Spolu
počet tried41111112214
počet žiakov701116171615191618198
z toho ŠVVP1  2 222312

§ 2. ods. 1 c

Zapísaní žiaci ZŠ

Počet zapísaných prvákov k 30.6.2013: súčet / počet dievčat 23/12

Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2013: súčet / počet dievčat 19/11

Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat 4/1

Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2014

v 7. roč. : 2 žiaci

v 9. roč. : 13 žiakov

_________________

spolu: 15 žiakov

§ 2. ods. 1 d

Úspešnosť žiakov na prijímacích skúškach na SŠ

 Gym 8.ročGym 6.ročGym 4.ročSOŠSOUOUInéSpolu
prihlásení__562  13
prijatí__562  13
úspešnosť  100 %100%100%  100%

§ 2. ods. 1 e

Klasifikácia tried

TriedaANJBIOCVMCSLDEJETVFYZGEGHUVHPVCHEIFVINFMATMEV
MŠ malá               
MŠveľká               
1.A        1,22    2,061,72
1.B        1,22    2,672
2.A        1  1,7 2,2 
3.A               
4.A2,87       1  1,4 3,06 
5.A3,443,44  3,56  3,441,5   1,943,52,19
6.A33,08  2,75 32,751,5 32,51,531,67
7.A2,563,06  3,18 3,062,411,35 2,88 1,763,181,81
8.A               
9.A2,462,23  2,08 2,312,15  2,62 12,54 
9.B 2,6  2,6 1,821,4 2,41,8 1,6 
8.B 4  3,25 2,753,251,5  3 3,25 

TriedaNBVNEJOBNOBVPECPPPrVPVCPRIPDAGRAFKOMSLYSJLSpr
MŠ malá               
MŠveľká               
1.A         2,17   2,221,11
1.B       2 2,38   2,782
2.A         2,1   2,71,3
3.A               
4.A       1 2,4   3,131,38
5.A  1,81          3,561,63
6.A 2,752,83    3     2,861,71
7.A 2,382,24          3,121,29
8.A               
9.A 2,231,69          2,231
9.B  1,8    2,2     2,42,2
8.B  3,25    2,5     3,53,75

TriedaSEESPHTEHTHDTSVTEVTRFTVDVLAVMRVUMVYVZEMZVM
MŠ malá              
MŠveľká              
1.A     1,22     1,72  
1.B     1,44     1,44  
2.A     1,1  2,6  1,1  
3.A              
4.A     1,44  2,63  1,06  
5.A1,56   1,75      1,5  
6.A    1,29   3  1,36  
7.A1,59   1,59      1,24  
8.A              
9.A1   1,08     11  
9.B1,8   1,4      1,2  
8.B3   1,5      2,25  

Prospech žiakov

TriedaPočetProspeliNeprospeliNeklasifikovaní
MŠ malá210021
MŠveľká210021
1.A191810
1.B9900
2.A111100
3.A161600
4.A171700
5.A181800
6.A141400
7.A181710
8.A111100
9.A141400
9.B5500
8.B4400

Dochádzka žiakov

TriedaPočetZamešk. hod.Zam. na žiakaOspravedlnenéOspr. na žiakaNeospravedlnenéNeosp. na žiaka
MŠ malá2100,0000,0000,00
MŠveľká2100,0000,0000,00
1.A1984847,1182946,06191,06
1.B9939104,3377686,2216318,11
2.A1167267,2066666,6060,60
3.A1658238,8055937,27231,53
4.A17122576,56116572,81603,75
5.A18151194,44129781,0621413,38
6.A14131493,8699170,7932323,07
7.A1888351,9480947,59744,35
8.A1135031,8235031,8200,00
9.A1456040,0054939,21110,79
9.B51006201,20682136,4032464,80
8.B4953238,25708177,0024561,25

Výsledky externých meraní

NázovPočet žiakovÚspešnosť v %poradie v SRvyučujúci
Monitor SJL1362 %percentil 52,4Mgr. Dagmar Vrtišová1. miesto z 10 škôl okresu
Monitor MAT1354,6 %percentil 53,5Mgr. Karoil Kontúr2. miesto z 13 škôl okresu

Štruktúra tried

 Počet triedPočet žiakovPočet individ. integrovaných
Nultého ročníka0  
Prvého ročníka227 
Bežných tried8115 
Špeciálnych tried19 
Spolu11151 

§ 2. ods. 1 g

Zamestnanci

Pracovný pomer

Pracovný pomerPočet pedag. prac.Počet nepedag. prac.Počet úväzkov pedag. prac.Počet úväzkov nepedag. prac.
TPP1710  
DPP81  

Kvalifikovanosť pedagogických pracovníkov

početnekvalifikovanýchkvalifikovanýchspolu
učiteľov11920
vychovávateľov 14
asistentov učiteľa145
    
spolu22426

§ 2. ods. 1 h

Vzdelávanie zamestnancov

Ďalšie vzdelávaniePočet absolventovPočet študujúcich
1.kvalifikačná skúška9 
2.kvalifikačná skúška0 
štúdium školského manažmentu0 
špecializačné inovačné štúdium0 
špecializačné kvalifikačné0 
postgraduálne0 
doplňujúce pedagogické0 
vysokoškolské pedagogické17 
vysokoškolské nepedagogické0 

§ 2. ods. 1 i

Prehľad výsledkov súťaží a olympiád

Názov súťažePočet žiakovokr. kolokraj. kolonárod. kolomedzinár. kolo
Pytagoriáda4dve 8., jedno 9. a 12. miesto   neúspešní riešitelia
Hrebendova kapsa12. miesto    
Hviezdoslavov Kubín12. miesto    
Fénix - hasičská súťaždružstvo dievčat  1. miesto Považská Bystrica
Fénix - hasičská súťaždružstvo chlapcov  5. miesto Považská bystrica

Aktivity a prezentácia na verejnosti

Stručný prehľad akcií, ktorých sa žiaci školy zúčastnili a prezentovali svoju školu na verejnosti

6.9.2013 sa deviataci s tr. uč. zúčastnili stretnutia mládeže v Tisovci v rámci osláv 69. výročia SNP

október 2013 - kultúrny program "Mesiac úcty k starším" /p. Sojáková a Murková/ - Súbor Slniečko pod vedením p.

Murkovej 2x vystupil v OLÚP Predná Hora s kultúrnym programom

20.11.2013 - Balónový sprievod - za účasti našich 20 žiakov v Revúcej - protidrogová akcia organizovaná PPP

Revúca

2.12.2013 - Pasovačka prvákov

10.12.2013 - Školské kolo Pytagoriády za účasti 37 riešiteľov, z ktorých bolo 9 úspešných /p. Vrabcová/

19.12.2013 - Vianočná besiedka - kultúrny program

12.3.2014 - testovanie deviatakov v SJL 1. v okrese z 10 škôl /percentil 52,4/, v M 2. v okrese Revúca z 13 škôl

/percentil 53,5/.

230.3.2014- Stolnotenisový turnaj v Jelšave - 2. misto v družstvách chlapcov - E.Dulák a M. Bábeľa /p. Mlákay/

8.4.2014 - Regionálne kolo Hviezdoslavovho Kubína v Drienčanoch - Lukášová 2. miesto /p. Sojáková/

8.4.2014 - Medzinárodný deň Rómov v Muránskej Dlhej Lúke - žiaci 9.B /p. Labošová a Korimová/

apríl 2014 - Celoslovenská súťaž "Vitaj v našom regióne - prezentáciu pripravili Konček a Martin Dacho

/p.Hemlíková/

máj 2014 - Výtvarná súťaž o José Mártim - Kubánske veľvyslanectvo a Spoločnosť priateľov Kuby - hlavná cena

Kristián Murko, 1. miesto Greta Vrbjarová a 2. miesto Dušan Dodák všetci z 7. A /p.Antalová

máj 2014 - Literárna súťaž proti korupcii - Dachovci a Bábeľa z 8. tr. získali 3- dňový pobyt v Čičmanoch v dňoch 26.-

28. júna 2014, ale sa ho nezúčastnili /ú. Simanová-Vaskyová

20.6.2014 - Šípková Ruženka - divadielko pre MŠ a ZŠ /p.Sojáková/

celoročná súťaž - "O pohár starostu obce Lubeník" /4 jesenné a 4 jarné turnaje /v spolupráci s oblastným FZ v

Rimavskej Sobote 5. miesto starší žiaci a 2. misto mladší žiaci /p. Aust/

§ 2. ods. 1 j

Projekty

Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika

A) Dlhodobé

2. rok prebieha v ZŠ projekt "Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít" v rozsahu 14 hodín záujmových

činností v mimovyučovacom čase. Pomôcky a materiál potrebný na činnosť krúžkov však prichádzal opozdene a v nie požadovanej kvalite.

1. rok v MŠ končí celoslovenský projekt "MRK 2"

B) Krátkodobé projekty v súčasnosti nerealizujeme

§ 2. ods. 1 k

Výsledky inšpekčnej činnosti

Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: jar 2014

Druh inšpekcie: komplexná v MŠ pri ZRŠ p. Jany Mlejovej

dosiahnutá úroveň:

- veľmi dobrá

§ 2. ods. 1 l

Materiálno-technické podmienky

V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu hodnotí priestorové podmienky vzhľadom na počet žiakov ako dobré.

Škola má štyri zateplené budovy, využívvame viacúčelové ihrisko s umelým trávnikom.

Vybavenie učebnými pomôckami sa vďaka projektom každoročne zlepšuje.

V budúcnosti bude potrebné urobiť GO ústredného kúrenia, tepelnú reguláciu rozvodovkúrenia a GO osvetlenia v novšej budove školy.

§ 2. ods. 1 m

Finančné a hmotné zabezpečenie

1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov:

OÚ Banská Bystrica: 289 056 Euro

OcÚ Muráň 80 000

2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť

dopravné: 2 077

odchodné: 3 408

učebné pomôcky: 2 705,80

na vzdelávanie MŠ: 3 164

stravné pre deti vhmotnej núdzi: 13 891,35

asistenti učiteľa pre žiakov so znevýhodnením: 7 200

príspevoko na vzdelávanie žiakov so SZP: 8 333

3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít

vzdelávacie poukazy: 3 961

4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít

polatok za ŠKD: 210,82

poplatok za MŠ: 464,77

réžia ŠJ: 1 392,53

prenájom telocvične pre verejnosť: 325

poplatok za vodu v bytovke: 278,88

dobropis fa. SPP: 5 196,98

ÚPSVaR RA NVP § 52: 1 672,05 Euro

§ 2. ods. 1 n

Plnenie stanoveného cieľa

Ciele vytýčené v Školskom vzdelávacom programe na rok 2013/14 boli splnené.

§ 2. ods. 1 o

Úspechy a nedostatky

Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:

- zapájanie žiakov do krúžkovej činnosoti v rámci vzdelávacích poukazov

- práca záujmových útvarov v rámci projektu MRK

Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:

- znižovať neospravedlnenú absenciu Rómov

Návrh opatrení:

- účinnejšie využívanie existujúcich sankcií a postihov kompetentnými úradmi /PZ, ÚPSVaR atp./

§ 2. ods. 1 p

Uplatnenie žiakov

Štúdiujné výsledky našich žiakov na stredných školách sledujeme a konoštatujeme, že žiaci dosahujú obdobné alebo lepšie výsledky ako v tunajšej škole.

§ 2. ods. 2 a

Psychohygienické podmienky

Psychohygienické podmienky sú hodnotené ako priemerné, nakoľko vyučovanie začína o 07,30 hod. a je prispôbené cestovnému grafikonu SAD a nie žiakom.

Žiaci, pracovníci a dôchodcovia z obce sa môžuv stravovať v modernej ŠJ.

Možnosti všestranného športového vyžitia sú veľmi dobré v telocvični, na viacúčelovom ihrisku a využívame možnosť pravidelného pobytu na čerstvom vzduchu v peknom areáli školy počas veľkých prestávok.

§ 2. ods. 2 b

Voľnočasové aktivity

Názov záujmového krúžkuPočet detíPočet skupínVedúci
Futbalový27 Mgr. Milan Aust
Ja, počítač a svet okolo nás0 Mgr. Andrea Marčáková
Ja, počítač a svet okolo nás II.0 Ing. Viera Vrabcová
Loptové hry - volejbal29 Mgr. Zuzana Labošová
Matematický13 Ing. Viera Vrabcová
Mladí reportéri1 Mgr. Zuzana Simanová Váskyová
Moja záhradka0 Ing. Ingrid Antalová
MONITOR SJL7 Mgr. Dagmar Vrtišová
Počítačový12 PhDr. Zuzana Hemlíková
Poznávanie a ochrana prírody0 Mgr. Katarína Šuchová
Poznávanie a ochrana prírody0 Mgr. Slávka Sojáková
Spoločenské hry16 Mgr. Martin Béreš
Stolno-tenisový7  
Šikovníci10 Mgr. Tatiana Skubachová
Šport a športové modelárstvo14 Mgr. Karol Kontúr
Športový20 Mgr. Andrea Marčáková
Tvorivá dramatika0 Mgr. Dagmar Vrtišová
Tvorivé ručičky23 Mgr. Slávka Sojáková
Zvieratníček20 Mgr. Martin Béreš

§ 2. ods. 2 c

Spolupráca školy s rodičmi

Vedenie školy spolupracuje s RR, s triednymi učiteľmi a rodičmi organiuzujeme výlety, exkurzie a výchovné podujatia pre žiakov ZŠ s MŠ.

§ 2. ods. 2 d

Spolupráca školy a verejnosti

Škola udržuje 59 - ročnú družobnú spoluprácu so ZŠ Fryšták v Českej republike.

V spolupráci s HKSM 23 rokov zabezpečujeme ubytovanie pútnikov z Muráňa do Levoče.

V rámci environmentálnejvýchovy spolupracujeme so Správou Národného Parku Muránska Planina.

Záver

Vypracoval: Mgr. Karol Kontúr

V V Muráni, 3. septembra 2014

Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:

    • Kontakty

      • Základná škola s materskou školou Muráň
      • 058/4494239
        0905 947 319
      • Muráň č. 353
        04901 Muráň
        Slovakia
      • 37888871
      • Mgr. Andrea Marčáková
        058/449 42 39
        0905 947 319
      • Mgr. Ivica Bombová
        0915 367 830
      • Mgr. Nikola Nociarová
        058/449 42 39
      • Bc. Jarmila Bábeľová
        Mgr. Alena Laurenčíková
        058/732 59 27
      • Viera Petríková
        058/449 43 31
    • Prihlásenie