| Názov školy | Základná škola s materskou školou Muráň |
| Adresa školy | 049 01 Muráň č. 353 |
| Telefón | 058/4494239 |
| kkontur@zsmuran.edu.sk | |
| WWW stránka | skolamuran.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obecný úrad Muráň |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Karol Kontúr | 0584494239 | 0905947319 | kontur@inmail.sk |
| ZRŠ | Mgr. Jana Murková | janamurkova@zoznam.sk | ||
| ZRŠ | Jana Mlejová | grocanda@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | ||
|---|---|---|---|
| predseda | Ing. Juraj Frandel | /do októbra 2012/ | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Dagmar Vrtišová | ||
| Ing. Viera Vrabcová | |||
| Slávka Vrbjárová | |||
| ostatní zamestnanci | Katarína Urdová | ||
| zástupcovia rodičov | Iveta Lukášová | ||
| Iveta Tomiová | |||
| Zuzana Labošová | |||
| Jaroslava Nociarová | |||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Pavo l Kochjar | ||
| iní | Pavol Mlákay |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.- 4. roč. | Mgr. Tatiana Skubachová | I. stupeň ZŠ a ŠKD | |
| PK jazyky a výchovy | Mgr. Katarína Lešková | jazyky a výchovy | |
| PK prírodovedné | Ing. Viera Vrabcová | prírodovedné |
Počet žiakov školy: 201
Počet tried: 14
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 10 |
| počet žiakov | 13 | 18 | 17 | 9 | 19 | 19 | 16 | 30 | 11 | 152 |
| z toho ŠVVP | 3 | 2 | 2 | 3 | 1 | 11 | ||||
| z toho v ŠKD |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2012: 16 / počet dievčat 9
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2012: 14 / počet dievčat 8
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 3 / počet dievčat 1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2013
5 žiakov v 8. ročníku
3 žiaci v 9. ročníku
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 4 | 2 | 3 | 3 | 1 | |||
| prijatí | 4 | 2 | 3 | 3 | 1 | |||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | ANJ | BIO | CVM | CSL | DEJ | ETV | FYZ | GEG | HUV | HPV | CHE | IFV | INF | MAT | MEV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MŠ 1 | |||||||||||||||
| MŠ 2 | |||||||||||||||
| 0.A | 1,78 | ||||||||||||||
| 1.A | 1 | 2,36 | 1 | ||||||||||||
| 2.A | 1 | 1 | 1,63 | ||||||||||||
| 3.A | 1,88 | 1,44 | 1,88 | 2,69 | |||||||||||
| 4.A | 2,57 | 1 | 1,43 | 2,57 | |||||||||||
| 5.A | 3,12 | 2,82 | 2,41 | 2,88 | 1,32 | 1,39 | 2,53 | 2,95 | |||||||
| 6.A | 3,22 | 2,84 | 2,11 | 3,21 | 2,63 | 1,42 | 2,89 | 1,26 | 3,16 | 1,89 | |||||
| 7.A | 3 | 2,94 | 2,69 | 2,88 | 2,94 | 1,56 | 2,75 | 2 | 3,19 | 2,08 | |||||
| 8.A | 2,78 | 2,79 | 2,37 | 2,84 | 2,47 | 3 | 1 | 1,89 | 3,05 | 1,83 | |||||
| 8.B | 2,33 | 2,56 | 3,11 | 2,78 | 1,67 | 2,67 | 2,56 | ||||||||
| 9.A | 2,6 | 2,82 | 2,09 | 2,91 | 2,82 | 2,73 | 1,82 | 3,09 | |||||||
| 0.B |
| Trieda | NBV | NEJ | OBN | OBV | PEC | PP | PrV | PVC | PRI | PDA | GRAF | KOM | SLY | SJL | Spr |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MŠ 1 | |||||||||||||||
| MŠ 2 | |||||||||||||||
| 0.A | 1,67 | 2,56 | 1,89 | 1,67 | |||||||||||
| 1.A | 1,86 | 2,64 | 1,07 | ||||||||||||
| 2.A | 1,65 | 1,82 | 1,06 | ||||||||||||
| 3.A | 2,81 | 3 | 1,56 | ||||||||||||
| 4.A | 2 | 3 | 3 | 1 | |||||||||||
| 5.A | 2,35 | 2 | 3 | 1,53 | |||||||||||
| 6.A | 2,61 | 2 | 2 | 2,74 | 1,16 | ||||||||||
| 7.A | 2,67 | 2,75 | 3 | 3,06 | 2 | ||||||||||
| 8.A | 2,72 | 2,26 | 2 | 3,21 | 1,42 | ||||||||||
| 8.B | 2,22 | 1,67 | 3,11 | 1,67 | |||||||||||
| 9.A | 2,7 | 1,64 | 3 | 3 | 1,36 | ||||||||||
| 0.B |
| Trieda | SEE | SPH | TEH | THD | TSV | TEV | TRF | TVD | VLA | VMR | VUM | VYV | ZEM | ZVM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MŠ 1 | ||||||||||||||
| MŠ 2 | ||||||||||||||
| 0.A | 1,67 | 2,33 | ||||||||||||
| 1.A | 1,14 | 1 | ||||||||||||
| 2.A | 1 | 1,53 | 1 | |||||||||||
| 3.A | 1,13 | 2,81 | 1,44 | |||||||||||
| 4.A | 1 | 3 | 1,86 | |||||||||||
| 5.A | 1,94 | 2,16 | 4 | 1,84 | ||||||||||
| 6.A | 2 | 1,11 | 1,58 | |||||||||||
| 7.A | 2,06 | 1,5 | 1,88 | |||||||||||
| 8.A | 1,84 | 1,89 | ||||||||||||
| 8.B | 1,78 | 2 | 1,44 | |||||||||||
| 9.A | 1,36 | 1,36 | 1,18 | 1,18 | ||||||||||
| 0.B |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| MŠ 1 | 18 | 0 | 0 | 18 |
| MŠ 2 | 20 | 0 | 0 | 20 |
| 0.A | 9 | 9 | 0 | 0 |
| 1.A | 14 | 11 | 3 | 0 |
| 2.A | 16 | 16 | 0 | 1 |
| 3.A | 17 | 16 | 0 | 1 |
| 4.A | 9 | 7 | 0 | 2 |
| 5.A | 15 | 11 | 5 | 0 |
| 6.A | 19 | 15 | 4 | 0 |
| 7.A | 16 | 13 | 3 | 0 |
| 8.A | 16 | 16 | 3 | 0 |
| 8.B | 5 | 9 | 0 | 0 |
| 9.A | 0 | 11 | 0 | 0 |
| 0.B | 2 | 0 | 0 | 2 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MŠ 1 | 18 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| MŠ 2 | 20 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 0.A | 9 | 1400 | 155,56 | 867 | 96,33 | 533 | 59,22 |
| 1.A | 14 | 1662 | 118,71 | 1372 | 98,00 | 290 | 20,71 |
| 2.A | 16 | 1237 | 77,31 | 1164 | 72,75 | 73 | 4,56 |
| 3.A | 17 | 2328 | 145,50 | 1945 | 121,56 | 383 | 23,94 |
| 4.A | 9 | 572 | 81,71 | 563 | 80,43 | 9 | 1,29 |
| 5.A | 15 | 3396 | 178,74 | 2825 | 148,68 | 571 | 30,05 |
| 6.A | 19 | 2614 | 137,58 | 2403 | 126,47 | 211 | 11,11 |
| 7.A | 16 | 2243 | 140,19 | 1673 | 104,56 | 570 | 35,63 |
| 8.A | 16 | 3028 | 159,37 | 2842 | 149,58 | 186 | 9,79 |
| 8.B | 5 | 2792 | 310,22 | 2446 | 271,78 | 346 | 38,44 |
| 9.A | 0 | 1885 | 171,36 | 1608 | 146,18 | 277 | 25,18 |
| 0.B | 2 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 10 | 55,6 % | |
| Monitor MAT | 10 | 47,5 % |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Cvičenia z matematiky | 9. | 1 | 1 |
| Cvičenia zo slovenčiny | 9. | 1 | 1 |
| Predmet | Trieda | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|
| Športové hry | 5. - 9. ročník | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 17 | 17 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 0 | 3 | 3 |
| spolu | 21 | 21 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5.-9. | anglický jazyk | 16 |
| 5.-9. | zemepis | 5 |
| 5.-9. | fyzika | 7 |
| 5.-9. | dejepis | 11 |
| 5.-9. | matematika | 20 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 9 | |
| štúdium školského manažmentu | 2 | |
| vysokoškolské pedagogické | 17 |
| Názov súťaže | škol.kolo | okr. kolo | poradie | región | v ČR |
|---|---|---|---|---|---|
| Pytagoriáda | 26 | 1 | 3. | ||
| Hviezd.Kubín | 22 | 3 | 1. a 2. | 2. | |
| Hasiči-dievčatá | 10 | 10 | 1. a 3. | ||
| SIMCAR Fryšták | futbal | 2. miesto | |||
| Šaliansky Maťko | 10 | 2 | 2. |
Do záujmovej činnosti v rámci vzdelávacích poukazov sa zapolilo 131 žiako zo 163 /80,4 %/. Pracovali v 9 krúžkoch, ktoré viedli 8 učitelia a jeden externista.
David Frandel bol 2. na okresnom kole Šalianskeho Maťka a Hviezdoslavovom Kubíne, Lukáš Fázik 1. na HK, v regionálnom kole HK v Rimavnskej Sobote bol Frandel 2.
Úspechy školy v budúcnosti budú malé, leho 3 idú na gymnázium do Revúcej a 4. sa odsťahoval do Bratislavy. Dievčatá hasičky boli na okresnej súťaži v Jelšave 1. a 3. Futbalisti obsadili 2. miesto na medzinárodnom futbalovom turnaji Simcar vo Fryštáku /ČR/. Futbalisti obsadili dve 1. miesta na turnaji poriadanom ŠZŠ Revúca a 2. miesta v súťaži "O pohár starostu obce" a okresnom prebore.
Naši žiaci pod vedením p. Murkovej vystupovali kultúrnych podujatiach poriadaných obcou /Deň úcty k starším v Muráni, Vianočná besiedka, Deň matiek Hradné dni a.i./
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé :
Projekt "Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít" v spolupráci s fy. Eurotrend mal byť ukončený v júni 2012, ale vyskytli sa
problémy, ktoré neboli zapríčinené len nami, ale predovšetkým neustálymi zmenami pravidiel projektu "za jazdy" a častými zmenami manažérov projektu, z ktorých každý
požadoval od nás niečo iné ako jeho predchodca. Po kontrole konanej na mieste dňa 9.5.2012 nám doručili správu až 17.4.2013, na ktorú bolo na základe ôsmych
kontrolných zistení prijatých osem záverov na ktoré škola reagovala písomnými námietkami podľa stanoviska k odpovedi na Správu z kontroly ana mieste dňa 9.5.2013,
t.zn. po stanovenej lehote. Výchovná poradkyňa p. Hemlíková však poslala stanovisko ku správe z kontroly na mieste e-mailom p. Bartošovej v stanovenej lehote.
Asfeu napriek tp,u požaduje vrátenie prvej zálohovej platby vo výške 48 000 Euro v 12 splátkach po 4 000 do jedného roka.
Nespreneverili sme ani jeden cent, nakoľko dodané učebné pomôcky a technika reálne existujú a využívajú sa denno-denne v praxi pre deti z marginalizovanej rómskej
komunity, ktorých je v škole prevažná väčšina.
B) Krátkodobé:
V škole prebiehal 1. rok projekt " Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít" do ktorého boli v rozsahu 16 hodín
záujmovej činnosti v mimovyučovacom čase zapojení žiaci z MRK. Na rozdiel od z Asfeu projektu môžem kladne hodnotiť, že učitelia dostávajú /aj keď malú, ale
pravidelnú/ finančnú odmenu za náročnú prácu. Projekt beží síce už celý školský rok, ale pomôcky a materiál potrebný na športovanie je ešte stále v nedohľadne /okrem
náradia a semien pre práce na pozemku, ktoré nám dodali koncom októbra, už po záhradkárskej sezóne/
C) V školskom roku 2012/2013 neboli boli školou vypracované nové projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 29.5.2013
Druh inšpekcie: Prešetrenie sťažnosti zákonného zástupcu žiaka na postup pri výchove a vzdelávaní žiaka so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.
Správa o splnení uložených opatrení po opodstatnenej sťažnosti bola predložená v stanovenej lehote.
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu hodnotím priestorové podmienky vzhľadom k počtu žiakov ako dobré.
Škola má 4 zateplené budovy s novými oknami.
Využívame viacúčelové ihrisko s umelým trávnikom.
Prebehla GO oprava plochej strechy, ktorá spôsobovala zatekanie a plesnenie stien v 6 triedach a na horných chodbách školy, Oprava bola v hodnote 8 000 Euro.
V spolupráci so zriaďovateľom má byť predložená požiadavka na financovanie z havarijného fondu OŠ OÚ v Banskej Bystrici v rámci dohodovacieho konania.
Zabezpečenie učebnými pomôckami sa zlepšilo dodaním pomôcok, ktoré musíme uhradiť do jedného roka v rámci vrátenia prvej zálohovej platby.
Technika napreduje rýchlejšie ako ľudia s ňou pracijúci.
V blízkej budúcnosti bude potrebné vykonať GO ústredného kúrenia, tepelnú reguláciu vykurovania budov školy a GO osvetlenia a rozvodov kúrenia v novej budove školy.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov:
OÚ Banská Bystrica : 292 588 Euro
OcÚ Muráň 80 000 Euro
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
dopravné: 3 659,- Euro
učebné pomôcky: 2 755,60 Euro
na vzdelávanie MŠ: 2 676,- Euro
stravné pre deti v hmotnej núdzi: 13 647,40
asistent učiteľa pre žiakov so znevýhodnením: 7 200,- Euro
príspevok na vzdelávanie žiakov so SZP: 6 833,- Euro
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
vzdelávacie poukazy: 3 990,-
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
poplatok za ŠKD: 282,20 Euro
poplatok za MŠ: 398,32 Euro
réžia ŠJ: 2 634,99 Euro
prečnájom telocvične pre verejnosť: 500,- Euro
poplatok za vodu v bytovke: 159,53 Euro
dobropis fa. SPP: 5 562,91 Euro
UPSVaR RA NVP § 52: 832,62 Euro
Ciele vytýčené v Školskom vzdelávacom programe na rok 2012/13 boli splnené.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
zapojenie žiakov do krúžkovej činnosti v rámci vzdelávacich poukazov
práca záujmových útvarov v rámci prebiehajúce projektu MRK v rozsahu 14 hodín týždenne v tomto šk.r.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
zlepšiť výsledky testovania deviatakov oproti minulým 2 rokom
snažiť sa o znižovanie neospravedlnenej absencie Rómov
Návrh opatrení: účinnejšie využívanie existujúcich sankcií kompetentných úradov /PZ, ÚPSVaR/ na zákonných zástupcov absentérov
Štúdijné výsledky našich žiakov na stredných školách pravidelne sledujeme s opätovným konštatovaním, že dosahujú obdobné, ak nie lepšie výsledky ako v tunajšej škole.
Psychohygienické podmienky boli ŠŠI hodnotené ako priemerné, nakoľko začiatok vyučovania o 7,30 hod. je prispôsobený cestovnému poriadku SAD a nie žiakom a učiteľom školy.
Kladne hodnotili možnosť stravovania sa v modernej školskej jedálni, možnosti všestranného športového vyžitia na viacúčelovom ihrisku, v telocvični ako aj možnosť pravidelného pobytu na čerstvom vzduchu v peknom areáli školy počas veľkých prestávok.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| IKT I. | 0 | Mgr. Andrea Marčáková | |
| IKT II. | 0 | Ing. Viera Vrabcová | |
| Ja, počítač a svet okolo nás | 0 | Mgr. Andrea Marčáková | |
| Ja, počítač a svet okolo nás II. | 0 | Ing. Viera Vrabcová | |
| Komunikácia medzi nami | 0 | PhDr. Zuzana Hemlíková | |
| Matematický | 11 | Ing. Viera Vrabcová | |
| Moja záhradka | 0 | Ing. Ingrid Antalová | |
| MONITOR 8 | 14 | Mgr. Dagmar Vrtišová | |
| Počítačový | 9 | Mgr. Ľubica Schutzová | |
| Poznávanie a ochrana prírody | 0 | Mgr. Katarína Šuchová | |
| Poznávanie a ochrana prírody | 0 | Slávka Vrbjárová | |
| Starostlivosť o dieťa | 0 | Mgr. Dagmar Vrtišová | |
| Starostlivosť o dieťa I. | 0 | Mgr. Dagmar Vrtišová | |
| Stolnotenisový | 8 | ||
| Šikovníci | 0 | Ing. Ingrid Antalová | |
| Šikovníci | 0 | Mgr. Jana Murková | |
| Šikovníci | 0 | Mgr. Jana Sklenáriková | |
| Šport a športové modelárstvo | 0 | Mgr. Karol Kontúr | |
| Šport a športové modelárstvo | 0 | Mgr. Ľubica Schutzová | |
| Športová výchova I. | 0 | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Športová výchova II. | 0 | Mgr. Milan Aust | |
| Športovo-futbalový | 18 | Mgr. Milan Aust | |
| Športový | 11 | Ing. Ingrid Antalová | |
| Tvorivá dramatika | 0 | Mgr. Dagmar Vrtišová | |
| Tvorivé dielne | 11 | Mgr. Tatiana Skubachová | |
| Tvorivé ručičky | 17 | Mgr. Slávka Sojáková | |
| Varenie a stolovanie I. | 0 | Ing. Ingrid Antalová | |
| Varenie a stolovanie II. | 0 | Ing. Ingrid Antalová | |
| Volejbalový | 23 | Mgr. Zuzana Labošová | |
| Výchova k rodičovstvu I. | 0 | Ing. Ingrid Antalová | |
| Výchova k rodičovstvu II. | 0 | Ing. Ingrid Antalová | |
| Základy hygieny a stolovania | 0 | Mgr. Slávka Sojáková | |
| Základy šitia I. | 0 | PhDr. Zuzana Hemlíková | |
| Základy šitia II. | 0 | PhDr. Zuzana Hemlíková |
Vedenie školy spolupracuje s RR, s triednymi učiteľmi a rodičmi organizujeme exkurzie, výlety, výmenné pobyty a výchovné podujatia pre žiakov ZŠ s MŠ.
Škola má 58 -ročnú medzinárodnú spoluprácu so ZŠ Fryšták v Českej republike.
V júni t.r. sme opäť realizovali výmenný pobyt detí, učiteľov a rodičov z Muráňa vo Fryštáku /30.5. - 1.6.2013/ a fryštáckych detí, učiteľov a rodičov v Muráni /13.6.-15.6.2013/
V spolupráci s HKSM už 22 rokov zabezpečujeme ubytovanie pútnikov z Muráňa do Levoče.
V rámci environmentálnej výchovy spolupracujeme so Správou Národného Parku Muránska Planina.
Vypracoval: Mgr. Karol Kontúr
V Muráni, 19. septembra 2013
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 26.9.2013
Powered by aSc EduPage