Správa

o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2011/2012

Podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR 9/2006 Z.z.

§ 2. ods. 1 a

Základné identifikačné údaje

Názov školyZákladná škola s materskou školou Muráň
Adresa školy049 01 Muráň č. 353
Telefón058/4494239
E-mailkkontur@zsmuran.edu.sk
WWW stránkaskolamuran.edupage.org
ZriaďovateľObecný úrad Muráň

Vedúci zamestnanci školy

 Priezvisko, menoTelefónSluž. mobile-mail
RiaditeľMgr. Karol Kontúr058/44942390905947319kkontur@zsmuran.edu.sk
ZRŠMgr. Dagmar Vrtišová058/4494239  
ZRŠSlávka Vrbjárová058/4494258  

Rada školy

 Titl., priezvisko, menoKontakt
predsedaIng. Juraj Frandel 
pedagogickí zamestnanciMgr. Dagmar Vrtišová 
 Ing. Viera Vrabcová 
 Slávka Vrbjárová 
ostatní zamestnanciKatarína Urdová 
zástupcovia rodičovIveta Lukášová 
 Iveta Tomiová 
 Zuzana Labošová 
 Jaroslava Nociarová 
zástupca zriaďovateľaIng. Pavol Kochjar 
iníPavol Mlákay 

Poradné orgány školy

Názov MZ a PKVedúciZastúpenie predmetov
MZ 1.-4. roč.Mgr. Tartiana SkubachováI. stupeň ZŠ a ŠKD
PK jazyky a výchovyMgr. Katarína Leškovájazyky a výchovy
PK prírodovednéIng. Viera Vrabcováprírodovedné

§ 2. ods. 1 b

Údaje o počte žiakov

Počet žiakov školy: 174

Počet tried: 11

Podrobnejšie informácie:

Ročník:1.2.3.4.5.6.7.8.9.Spolu
počet tried11111121110
počet žiakov201714142317301217164
z toho ŠVVP  133221315
z toho v ŠKD         23

§ 2. ods. 1 c

Zapísaní žiaci ZŠ

Počet zapísaných prvákov k 30.6.2011: súčet / počet dievčat

Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2011: súčet / počet dievčat

Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat

Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2012

 Nižší ročník5.roč.6.roč.7.roč.8.roč.9.roč.Spolu
Počet žiakov0000189

§ 2. ods. 1 d

Úspešnosť žiakov na prijímacích skúškach na SŠ

 Gym 8.ročGym 6.ročGym 4.ročSOŠSOUOUInéSpolu
prihlásení21 85  16
prijatí20 85  15
% úspešnosti1000 100100  93,75

§ 2. ods. 1 e

Klasifikácia tried

TriedaANJBIOCVMCSLDEJETVFYZGEGHUVHPVCHEIFVINFMATMEV
nultý         1,6     
1.A        1    1,741
2.A        1,63  1,38 2,56 
3.A2,36       1,08  1,42 2,17 
4.A1,83       1,21  1,57 2,14 
5.A1,822,59  2,27  2,821,22   1,432,742,18
6.A2,642,86  2,29 32,571 3,07 1,692,692,57
7.A2,522,36  2 2,412,271,05 2,29 1,322,681,67
7.B 2,67  2,44 2,892,441,33  2,78 2,78 
8.A2,912,91  2,09 2,912,822 2,91 1,273,171,18
9.A3,25 3,173,172,42 2,83 1,73 3,17  3,56 

TriedaNBVNEJOBNOBVPECPPPrVPVCPRIPDAGRAFKOMSLYSJLSpr
nultý      2   2,32,3  1
1.A         1,45   1,81,11
2.A         2,81   2,941,44
3.A         2,18   2,671,25
4.A       1 2,07   2,071,07
5.A 3,362,18    1     2,741,35
6.A 2,572,43    2,5     2,881,44
7.A 2,242,09          2,641,5
7.B  2,11    2     3,222,22
8.A 32,18    3     3,171,33
9.A 3 3,08   2,672,83    3,381,69

TriedaSEESPHTEHTHDTSVTEVTRFTVDVLAVMRVUMVYVZEMZVM
nultý     1,6       2,3
1.A     1     1  
2.A     1,06  2,56  1,75  
3.A     1,17 1,082,09  1,42  
4.A     1,07  2,07  1,07  
5.A1,59  1,321,22   3  1,61  
6.A    1,06   2,5  1,31  
7.A1,64  1,591,32      1,5  
7.B2,11    1,67     1,22  
8.A1,55   1,58   4  3  
9.A  1,42  1,13  2,5  1,532,92 

Prospech žiakov

TriedaPočetProspeliNeprospeliNeklasifikovaní
nultý101000
1.A181611
2.A171601
3.A141202
4.A141400
5.A211920
6.A161510
7.A222110
7.B9900
8.A101000
9.A171511

Dochádzka žiakov

TriedaPočetZamešk. hod.Zam. na žiakaOspravedlnenéOspr. na žiakaNeospravedlnenéNeosp. na žiaka
nultý101237123,701076107,6016116,10
1.A18120070,59116268,35382,24
2.A172012125,751808113,0020412,75
3.A14113794,75106588,75726,00
4.A141453103,791421101,50322,29
5.A212512119,622412114,861004,76
6.A161999124,941737108,5626216,38
7.A222332106,002203100,141295,86
7.B92106234,001828203,1127830,89
8.A101281128,101238123,80434,30
9.A172701173,102190140,6151132,49

Výsledky externých meraní

NázovPočet žiakovÚspešnosť v %Iný údaj o úspešnosti
Monitor SJL170,9zodpovedá našej klasifikácii
Monitor MAT171,9zodpovedá našej klasifikáciii

§ 2. ods. 1 f

Odbory a učebné plány

Učebný variant1.2.3.4.5.6.7.8.9.Spolu
Počet tried v ročníku11111121110
šport.prípava          
Matematika 5.-9.          
Cudzie jazyky 1.-9.          
Cudzie jazyky 3.-9.          
Cudzie jazyky 5.-9.          
Výtvarná výchova 1.-9.          
Hudobná výchova 1.-9.          
Technická výchova 5.-9.          
Variant1.,2.,3.          
Iné ( uveďte )          

Nepovinné predmety

PredmetRočníkPočet skupínPočet hodín týždenne
Cvičenie z matematiky9.11
Cvičenie zo slov. jazyka9.11
Anglický jazyk3. - 4.12

Štruktúra tried

 Počet triedPočet žiakovPočet individ. integrovaných
Nultého ročníka110 
Prvého ročníka120 
Bežných tried9135 
Špeciálnych tried19 
Spolu12164 

§ 2. ods. 1 g

Zamestnanci

Pracovný pomer

Pracovný pomerPočet pedag. prac.Počet nepedag. prac.
TPP178

Kvalifikovanosť pedagogických pracovníkov

početnekvalifikovanýchkvalifikovanýchspolu
učiteľov01717
vychovávateľov011
asistentov učiteľa112
spolu11920

Predmety vyučované nekvalifikovane

TriedaPredmetPočet hodín týždenne
5. -9. roč.anglický jazyk16
5. -9. roč.fyzika7
5. -9., roč. dejepis11
5. -9. roč. matematika20

§ 2. ods. 1 h

Vzdelávanie zamestnancov

Ďalšie vzdelávaniePočet absolventovPočet študujúcich
1.kvalifikačná skúška90
2.kvalifikačná skúška00
štúdium školského manažmentu20
špecializačné inovačné štúdium05
špecializačné kvalifikačné01
doplňujúce pedagogické11
vysokoškolské pedagogické140

Aktivity a prezentácia na verejnosti

Naši žiaci v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi dosiahli menej úspechov. Hlavnou príčinou je nárast počtu žiakov zo sociálne málo podnetného prostredia a istota všetkých testovaných žiakov 9. ročníka, že budú prijatí na stredné školy s akýmmkoľvek prospechom zo ZŠ, nakoľko ich je v populačnom ročníku málo. Úbohé výsledky z testovaných predmetov však plne korešpondujú s hodnotením žiakov vyučujúcimi.

Naši žiaci dosiahli úspechy v recitácii. David Frandel zo 4. tr. bol 3. v okrese , Lukáš Fázik 1. na Hviezdoslavovom Kubínena Šalianskom Maťkoi a Hviezdoslavovom Kubíne , ôsmačka Klaudia Murková bola druhá a regionálnom kole skončila 3. a Frandel 2.

V okresnom kole Pytagoriády obsadil štvrták Ervin Klimek 3. miesto.

Hasičky boli 1. a 3. na okresnej súťaži v Jelšave, futbalisti obsadili 2. miesto na medzinárodnom turnaji SIMCAR vo Fryštáku v ČR.

§ 2. ods. 1 j

Projekty

Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika

A) Dlhodobé - Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít v spolupráci s fy. Eurotrend mal byť ukončený už v júni 2012, ale vyskytli sa problémy v druhej fáze dodávky učebných pomôcok.

B) V školskom roku 2011/2012 boli školou vypracované projekt: Vzdelávaním pedagogických pracovníkov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít, ktorý sa realizovať od septembra 2012 na cca 200 vybraných školách v rámci štátu.

§ 2. ods. 1 k

Výsledky inšpekčnej činnosti

Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 14.10.2009

Druh inšpekcie: Zisťovanie pripravernosti školy na riešenie problematiky šikanovania v ZŠ a stav a úroveň uplatňovania výchovy k ľudským právam v ZŠ

Inšpekcia v šk. roku 2011/2012 v škole nebola.

§ 2. ods. 1 l

Materiálno-technické podmienky

V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie

- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.) - dobré

- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami - dobré, priebežne sa odpĺňa podľa finančných možností

- stručnú analýzu súčasného stavu - po dokončení projektov a dodaní učebných pomôcok sa zlepší

- potreby a pripravované plány - renovácia strechy /havarijný stav/ a rozvodov ústredného kúrenia

§ 2. ods. 1 m

Finančné a hmotné zabezpečenie

1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov

- KŠÚ Banská Bystrica - prenesené kompetencie : 291 693,- Euro

- OcÚ Muráň - originálne kompetencie: 81 067,- Euro

2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť

- dopravné : 3 489,- Euro

- učebné pomôcky : 2 354,20 Euro

- na vzdelávanie MŠ: 3 878,-. Euro

- stravné pre deti v hmotnej núdzi: 11 757,06 Euro

- na výchovu a vzdelávanie žiakov so SZP: 6 210,- Euro

3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít

vzdelávacie poukazy: 4 228,- Euro

§ 2. ods. 1 n

Plnenie stanoveného cieľa

Ciele vytýčené Školským vzdelávacím programom na š.r. 2010/11 boli splnené

§ 2. ods. 1 o

Úspechy a nedostatky

Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky: recitačné súťaže, vysoká zapojenosť žiakov do mimoškolskej činnosti v rámci vzdelávacích poukazov

Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania : zlepšiť:pripravu žiakov 9. ročníka na testovanie 2013, snažiť sa o znižovanie neospravedlenej absencie u Rómov z Muránskej Dlhej Lúky.

Návrh opatrení: Účinné uplatňovanie sankcií za neospravedlnenú absenciu.

§ 2. ods. 1 p

Uplatnenie žiakov

Vedenie ZŠ pravidelne sleduje výchovno-vzdelávanie výsledky našich absolventov na stredných školách s konštatovaním, že naši žiaci dosahujú rovnaké a lepšie výsledky ako v tunajšej škole.

§ 2. ods. 2 a

Psychohygienické podmienky

ŠŠI podmienky hodnotila ako priemerné, lebo začiatok vyučovania o 070,330 hod. je prispôsobený cetovnéhomu poriadku SAD Lučenec a nie žiakom školy. Kladne hodnotili možnosť stravovania sa v moderne vybavenej jedálni, možnosti športového vyžitia sa na viacúčelovom ihrisku, v telocvični a pravidelný pobyt na čerstvom vzduchu v areáli počas veľkých prestávok.

§ 2. ods. 2 b

Voľnočasové aktivity

Názov záujmového krúžkuPočet detíPočet skupínVedúci
Aerobic12 Schu"tzová
Doučovací5 Mgr. Dagmar Vrtišová
Matematický20 Ing. Viera Vrabcová
Počítačový27 Mgr. Ľuboš Hrbál
Pohybové hry27 Mgr. Andrea Marčáková
Športakus28 PaedDr. Nataša Klimeková
Tenisový16 Mgr. Slávka Vrbjárová ml.
Zdravý životný štýl14 Mgr. Katarína Šuchová
Počítačový pre I. st.12 Mgr. Tatiana Skubachová

§ 2. ods. 2 c

Spolupráca školy s rodičmi

Rada rodičov a vedenie školy úzko spolupracovalo na organizovaní exkurzií, výletov a výchovných podujatí pre deti. Na plenárkach a triednych schôdzach sa však zúčastňovalo len minimum rodičov Rómskych žiakov.

§ 2. ods. 2 d

Spolupráca školy a verejnosti

Škola má 57- ročnú družbu so ZŠ vo Fryštáku v ČR.

V júni sa naši žiaci zúčastnili vo Fryštáku na medzinárodnom SIMCAR cupe vo futbale, kde obsadili 2. miesto.

Záver

Vypracoval: Mgr. Karol Kontúr

V V Muráni, 3. septembrs 2012

Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:

    • Kontakty

      • Základná škola s materskou školou Muráň
      • 058/4494239
        0905 947 319
      • Muráň č. 353
        04901 Muráň
        Slovakia
      • 37888871
      • Mgr. Andrea Marčáková
        058/449 42 39
        0905 947 319
      • Mgr. Ivica Bombová
        0915 367 830
      • Mgr. Nikola Nociarová
        058/449 42 39
      • Bc. Jarmila Bábeľová
        Mgr. Alena Laurenčíková
        058/732 59 27
      • Viera Petríková
        058/449 43 31
    • Prihlásenie