Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne MRK v obci Muráň Podpora sociálnej inklúzie MRK- vzdelávanie pre všetkých Rovnaká šanca SPOZNAJ: Muráň - Muránska Lehota - Muránska Huta Základy rómskeho jazyka v rámci projektu Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne MRK v obci Muráň Kurzy pre žiakov v rámci projektu Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne MRK v obci Muráň Vitaj v našom regióne! Rodáčka rodákom Hovorme o jedle 2014 dotácia z I.ÚSVRK 2014 Projekt "Dielne" Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzii MRK Projekty 2016 - 2024

Naše projekty

Projekt "Dielne"

Národný projekt „Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami.“

"Európsky sociálny fond pomáha rozvíjať zamestnanosť podporovaním zamestnateľnosti, obchodného ducha, rovnakých príležitostí a investovaním do ľudských zdrojov".

Prioritná os 1:            Reforma systému vzdelávania a odbornej prípravy
Opatrenie 1.1:            Premena tradičnej školy na modernú
ITMS kód projektu:    26110130549

Aktivita 1.1 sa sústredí na podporu polytechnickej výchovy žiakov ZŠ a ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov ZŠ v polytechnickej výchove.

Cieľom tejto aktivity je rozvoj pracovných zručností žiakov ZŠ so zámerom podporiť profesijnú orientáciu OVP na SOŠ.

Aktivita 2.1 je zameraná na podporu profesijnej orientácie  žiakov ZŠ na odborné vzdelávanie a prípravu.

Cieľom tejto aktivity je  zlepšiť úroveň poskytovania profesijnej orientácie pre žiakov ŽŠ vo vzťahu  k prioritám polytechnickej výchovy, aby sa žiaci ZŠ rozhodovali  o budúcom štúdiu na SOŠ so zreteľom na potreby trhu práce  a uplatniteľnosti na trhu práce.

Aktivita 3.1 Práca s talentami na ZŠ prostredníctvom realizácie a účasti na domácich súťažiach v OVP v špeciálnych kategóriách spoločných tímov žiakov ZŠ so SOŠ.

Cieľom tejto aktivity je  zlepšiť úroveň práce s talentami na ZŠ vo vzťahu k odbornému  vzdelávaniu a príprave na budúce povolanie. Komplexná práca  s talentami formou súťaží žiakov rôznych vekových kategórií a dosiahnutého  stupňa vzdelania bude razantnejším nástrojom pre podporu odbornej orientácie  žiakov ZŠ a vyprofilovanie ich rozhodovania sa k štúdiu na SOŠ,  v ktorej súťažili v rámci odborného zamerania. Práca s talentami  bude orientovaná v súlade so zámerom motivovať týchto žiakov pre výber  štúdia na SŠ, s ohľadom na potreby trhu práce a ich budúcu  zamestnateľnosť na trhu práce.