Aleš Bölke

Je rok 2013. Silvester. Padá niečo veľké. Nie je to pyrotechnika, je to väčšie a padá to rýchlo. Prišiel som na miesto dopadu. Bola tam guľa. Vyliezal z nej mimozemšťan. Chcel, aby som nastúpil. Urobil som to. Zobral ma na Mesiac. Bol tam portál do roku 12358. Vošli sme dnu a ocitli sme sa v škole budúcnosti. Bolo to obrovské. Bolo tam veľa mimozemšťanov, málo ľudí a učitelia boli roboti. Triedy boli plné žiakov. Trieda mala do dĺžky 300m a do šírky 80m. Bolo v nej aj 300 žiakov. Riaditeľ bol človek. Stoličky boli na raketový pohon. Do školy žiakov vozili UFO. Potom sme sa učili geografiu. Zazvonilo. Nie na koniec hodiny. Bol to budík a ja musím vsávať do školy. Bol to iba sen.